Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki dla małego Oliwierka [FOTO, VIDEO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.09.2017 12:55, PG
Idą, jadą, biegną.... Kilkuset uczestników Biegu po Serce Zbója Spod Złotej Górki w Andrychowie. Mimo deszczu, bo cel jest szczytny.
Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki dla małego Oliwierka [FOTO, VIDEO]

 

W niedzielę (17.09.) w centrum Andrychowa – odbywa się już po raz piąty impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Jest to impreza wyjątkowa, ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną.

 

Ponad pół tysiąca osób w akompaniamencie orkiestry dętej wyruszyło punktualnie w samo południe. Pieszo, na rolkach, na rowerze. Liczy się ilość okrężeń, bo każde pokonane okrążenie jest wyceniane a pieniądze przekazywane są na szczytny cel - w tym roku dla małego Oliwierka.

 

 

Dla uczestników przygotowano dwie trasy. Trasę pieszą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie. Trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze.

 

Nie liczy się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń. Zawodnicy z największą liczbą serc w swojej kategorii wiekowej otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

 

 

W czasie biegu na Placu Mickiewicza co roku, Wydział Turystyki Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Andrychowie, organizuje zbiórkę pieniężną. Liczy się każdy grosz ponieważ zebrana kwota będzie przekazana na leczenie ciężko chorego dziecka z gminy Andrychów. Tym razem będzie to Oliwierek z Zagórnika, chory na ostrą aplazję szpiku.

 

Zawsze najbardziej boli, gdy ciężka choroba dopada bezbronnego dziecka. Przed 6-letnim Oliwierem z Zagórnika kariera piłkarska stała otworem. Do tego roku. Wtedy to zdiagnozowano u niego Ostrą Aplazję Szpiku, która jemu i jego rodzinie przewróciła świat do góry nogami. Największym zagrożeniem dla Oliwiera jest sepsa lub zakażenie grzybicze. Anemia aplastyczna może przerodzić się też niestety w nowotwór. Najczęstszą i najskuteczniejszą metodą leczenia jest przeszczepienie szpiku. Jednak znalezienie niespokrewnionego dawcy jest bardzo trudne i czasochłonne. Czekając na przeszczep Oliwier musi przebywać w sterylnych warunkach i unikać kontaktu z osobami chorymi. Higiena i czystość są w jego przypadku podstawowym warunkiem powodzenia w walce z chorobą. Dlatego podczas tegorocznego, V Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki  pieniądze zbierane będą na dostosowanie pokoju Oliwiera do sterylnych warunków, w których musi przebywać przed i po przeszczepie, na dojazdy do szpitala i leczenie. Pomoc potrzebującym jest najlepszą miarą naszego człowieczeństwa, dlatego w niedzielę, 17 września pokażmy na co stać ludzi, którzy pomagają i lubią to!

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy