Przekroczone stany alarmowe na rzekach, ale to jeszcze nie koniec [FOTO]

Region, Wiadomości, 22.09.2017 06:45, (red)
Nowe informacje pogodowe.
Przekroczone stany alarmowe na rzekach, ale to jeszcze nie koniec [FOTO]

 

To była nieprzespana noc dla wielu strażaków.  Cały czas byli wzywani do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu. Głównie do usuwanie drzew, które zostały podmyte i runęły do rzek, do umacniania brzegów potoków w miejscach, gdzie istniało zagrożenie wylaniem, pompowania zalanych studni. Tylko na terenie gminy Andrychów strażacy byli wzywani do 24 razy do róznych zdarzeń powodziowych. Do tego dochodzi kilkanaście interwencji w innych gminach powiatu wadowickiego.


W nocy Wieprzówka przekroczyła stan alarmowy. O północy wodowskaz w Rudzach pokazywał 370 cm wody, a stan alarmowy to 320 cm, ale pocieszające jest to, że od kilku godzin centymetr po centymetrze poziom wody się obniża.

Podobnie jest na Skawie, gdzie stany alarmowe były przekroczone na wodowskazach w Suchej Beskidzkiej i w Zatorze, a tam również po północy poziom wody zaczyna się obniżać.

Opady deszczu są coraz mniejsze (najwyższe zanotowano w czwartek o godz. 17-18).

 

W nocy Wieprzówka w centrum Andrychowa osiągnęła bardzo wysoki, nienotowany dawno poziom

foto: Czytelnik

 

A tak sytuacja wyglądała w piątek o 7:00 rano.Na najbliższe godziny synoptycy prognozują zmniejszenie natężenia opadów deszczu, ale to jeszcze nie koniec.


- W nocy z piątku na sobotę prognozuje się intensywne opady deszczu. Prognozowana suma opadów w nocy z piątku na sobotę i w sobotę miejscami w rejonach podgórskich do 45 mm –
czytamy w najnowszym, wydanym w piątek ostrzeżeniu IMGW Kraków.


Będziemy informować na bieżąco.


Zobacz także relacje z czwartku:

Sekundy od tragedii. Rzeka porwała samochód


Ciągle pada, przybywa wody w rzekach. Strażacy w akcji [FOTO, AKTUALIZACJA]

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

guide, 22.09.2017 11:47

widać jak melioranci posprzątali Wieprzówkę na Olszynach nie wyciągnęli olbrzymich korzeni drzew, tylko przysypali je kupką kamieni, a Wieprzówka to teraz wszystko odkryła i mozolnie toczy w stronę centrum Andrychowa są już za mostem kolejowym co widać na tych zdjęciach wandrychowie.pl/zatory-z-drzew-na-wieprzowce/

repart, 22.09.2017 10:06

W tej chwili jest wejście na żywo z Andrychowa w TVP Info

repart, 22.09.2017 09:31

redaktor MN chyba nie dotarł dzisiaj za most kolejowy na Rzyczance, gdzie są w gotowości do akcji zastępy strażaków i ekipa TVP Info! Widziałem to, a teraz porównałem z obrazem nadawanym w tym kanale. Widać było przed kwadransem ujęcie mostu kolejowego z wodospadem nad nim, pełnym wirujących w kaskadzie pniaków i masy śmieci, z których część osiadła na mieliźnie brzegu przy wodospadzie, wypchnięte przez wyższą falę wody z nocy.... Potem kolejne ujęcie znad podmywanego wciąż brzegu na Olszynach ...powalona topola kieruje prąd wprost i na już wcześniej podmyty brzeg odległy o kolejny metr bliżej asfaltowej drogi. Rzyczanka obejmuje, po wylewie z 2011 roku. w tym momencie we władanie kolejny metr brzegu. A jeśli nastąpiłby gwałtowny przybór to te kawały drewna niczym miny czy torpedy mogą spustoszyć mostki poniżej. Mam nadzieję że materiał w telewizji oglądają urzędnicy z urzędu wodnego i melioracji w Krakowie do którego należy prawy brzeg Rzyczanki i nie ograniczą się tym razem tylko do prowizorycznej naprawy koryta jak poprzednio. Może ktoś to sfilmuje i da do sieci!

Keson, 22.09.2017 08:30

a tam dawno, nie dawno bo 24-25.08.2005 i przez te 12 lat co sie zmienilo ?

krytyk, 22.09.2017 08:14

Bo się jakieś umocnienia robi w korycie zamiast je wybrać pogłębić to potem tak jest!!!