Powstaje pierwszy miejski mural, w planach kolejne

Wadowice, Wiadomości, 11.08.2017 11:45, PG
W Wadowicach w przejściu podziemnym przy dworcu kolejowym powstaje mural.
Powstaje pierwszy miejski mural, w planach kolejne

 

Kilka dni temu Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna wraz z wiceburmistrzynią Wadowic Ewą Całus udali się na rowerowy rekonesans po terenie miasta. Celem było znalezienie i wskazanie ścian, na których umieścić będzie można nowo powstające malunki. Zostaną one zaprojektowane przez znaną ilustratorkę – Martę Frej i z pewnością będą stanowić kolejną atrakcję turystyczną miasta.

 

Przypomnijmy, że Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna to ciało doradcze samorządu Wadowic powołane przez burmistrza. Młodzi architekci, designerzy i inżynierowie z Wadowic opiniują planowane w gminie inwestycje.

 

Tymczasem, pierwsza realizacja szlaku murali już powstaje w przejściu podziemnym obok dworca autobusowego i stacji PKP. Od kilku dni pracują tam trzy artystki: Joanna Róg-Ociepka, Karolina Oczkowska oraz Anna Czermak, które zaprojektowały mural odwołujący się do potencjału drzemiącego w Wadowicach. Przedstawia on biegaczy stopniowo zamieniających się w ptaki oraz pędzących rowerzystów.

 

Chciałyśmy zrobić tutaj coś, co nada życie temu miejscu. – mówi Karolina Oczkowska, jedna z autorek projektu.

 

Zaprojektowanie i wyokonanie muralu w przejściu podziemnym na dworzec PKP to koszt 18 150 zł.

 

Jak zapowiada burmistrz Mateusz Klinowski w przygotowaniu są już kolejne projekty murali.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Laguna007, 11.08.2017 17:49

Mural to jest na garażach przy Lenartowicza... A to tutaj to jakieś bazgroły:-) Właściciele garażów dziękują Kibicom Artystom z Beskidu PS. Może włodarze klubu wezmą gąbkę i rozpuszczalnik i umyją to co ich kibice zmalowali...a nie tylko siedzieć na stołkach i rozmyślać co by tu zrobić aby klub był wielki jak Real Madryt.

igor444, 11.08.2017 17:35

rzetelny redaktor napisałby że ten mural będzie kosztował 18,5 tysiąca złotych... . . o tym cicho....sza..... . . trzeba ująć to tak by każdy czytelnik pomyślał że te wszystkie ciała doradcze,ilustratorki,komisje,młodzi architekci,designerzy,inżynierowie z Wadowic,artystki i lewackie ćpuny itd itd....Będą pracować za darmo... . prymitywna propaganda....żal to czytać....

specnarz, 11.08.2017 10:51

Fajny pomysł. Oby tylko nie chcieli się dołączyć ze swoimi pomysłami "artyści" związani blisko z "klubami kibola"