Policjanci kolejny raz oddali krew

, Wiadomości, 15.01.2020 11:10,
W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze oddali blisko 40 litrów krwi
Policjanci kolejny raz oddali krew

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali pierwszą, w tym roku, zbiórkę krwi w ramach akcji „Policyjna krew – zawsze na posterunku”. Akcja zainaugurowana w ubiegłym roku, ma nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia placówki Policji Państwowej w Oświęcimiu, którą oświęcimska Policja będzie obchodziła w 2020 roku.

We wtorek (14.01) policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. Oddając ten bezcenny dar mundurowi oddali również hołd bohaterom, którzy przelali krew w walce o niepodległość Ojczyzny.

W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w: Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, oddali blisko 40 litrów krwi. Wśród policyjnych krwiodawców, kilku zostało również uhonorowanych odznaczeniami przez Ministra Zdrowia oraz Polski Czerwony Krzyż.
źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy