Ta gmina wiedzie prym w regionie w stawkach za wywóz śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 15.01.2020 09:00, PG
W Osieku płacą 27 zł miesięcznie od osoby za wywóz śmieci.
Ta gmina wiedzie prym w regionie w stawkach za wywóz śmieci

W gminie Osiek od początku tego roku obowiązuje nowa stawa za wywóz śmieci. Jest to aż 27 zł od osoby za wywóz śmieci, miesięcznie za odpady odbierane w sposób selektywny.

Jest ulga dla osób, które posiadają kompostowniki i wynosi ona 2 zł od osoby, miesięcznie. Aby uzyskać ulgę należy złożyć deklarację w urzędzie gminy.

We we wszystkich miejscowościach (oprócz Wadowic, które mają własne wysypisko śmieci) w regionie w tym roku podrożał wywóz śmieci. Najbardziej odczuwają to mieszkańcy a zwłaszcza wielodzietne rodziny, dla których podwyżka jest kolosalna. Podwyżka w Osieku wiedzie prym regionie.

W Zatorze nowa stawka wynosi 21 zł, choć na początku władze gminy chciały aby wynosiła 28 zł. Nowe stawki za wywóz śmieci uchwali również radni gminy Kalwaria Zebrzydowskiej. Od nowego roku mieszkańcy teju gminy zapłacą 19 zł od osoby miesięcznie (wcześniej było 10 zł). Ulga za kompostowanie śmieci wynosi 5 zł miesięcznie od posesji.

Z kolei w gminie Tomice od stycznia 2020 roku każdy mieszkaniec płaci już 19 zł za miesiąc (wcześniej było 11 zł), jeśli odpady są segregowane.

W Andrychowie cena została podwyższona z 15 zł na 20 zł, w Kętach z 14 zł na 22 zł, a w Wieprzu z 13 na 20 zł.

Podwyżki są wynikiem wzrostu opłaty marszałkowskiej, rosnącymi kosztami składowania odpadów na wysypisku, rosnącymi kosztami pracy, transportu czy energii. Niemały udział w tym mamy także my sami, gdyż mieszkańcy produkują coraz to większe ilości śmieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 16.01.2020 19:04

Pan Kubień proponuje dotacje do tej kwoty. Chłop nie ma zielonego pojęcia o gospodarce. Nawet jego własna partia PiS zabroniła dofinansowania z pieniędzy samorządowych takich projektów. Taki dyrdymały opowiada, że głowa boli.

stachurski300, 15.01.2020 14:14

Pińcet od ryja pińcet będzie spokój na 2 lata

barte, 15.01.2020 11:34

To chyba kolego od niedawna czytasz mam newsa bo ja o tym czytałem dziesiątki razy na mamnewsa.Podwyżki w Andrychowie i innych gminach to tylko i wyłącznie efekt nieudolnej polityki pisuarów

bolo123, 15.01.2020 11:26

I tu powinna być informacja że artykuł sponsorowany - wiadomo przez kogo - bo dlaczego w okresie kiedy Andrychów był liderem tych płatności to MN milczal w tym temacie?