Jest decyzja. Wyburzą wiadukt w Kleczy i zbudują nowy

, Gospodarka, Wiadomości, 11.10.2018 13:00, PG
Kolej planuje wyburzenie wiaduktu kolejowego w Kleczy w Dolnej w ciągu linii kolejowej nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna.
Jest decyzja. Wyburzą wiadukt w Kleczy i zbudują nowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Południowy poinformował, że w ramach rewitalizacji linii 117, w której to sprawie trwa postępowanie przetargowe, planowane jest wyburzenie obecnego i wybudowanie nowego wiaduktu w Kleczy.

Dodajmy, że przetarg na „Rewitalizację linii nr 117 na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – granica województwa” (etap 1) nie został jeszcze rozstrzygnięty. Do pierwszego przetargu zgłosiło się kilka firm, ale najtańsza oferta wyniosła około 180 mln zł a PKP ma zabezpieczone tylko 120 mln zł na ten cel.

Przebudowanych ma być około 30 km linii. Harmonogram prac zakłada, że remont zostanie wykonany do 2021. Zobaczymy jednak z tego wyniknie, bo póki co przetargu nie rozstrzygnięto.

Przypomnijmy, że zakleszczone pod wiaduktem w Kleczy Dolnej na drodze krajowej nr 52 ciężarówki to od lat norma. Umieszczone bezpośrednio na wiadukcie znaki informujące o ograniczeniu wysokości do 3,5 m niewiele dają. Bardzo często dochodzi tutaj do zaklinowania pojazdów ciężarowych, co powoduje nie tylko uszkodzenia samochodów, ale też niesamowite korki.

Niedawno zamontowano w tym miejscu kamerkę online.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 12.10.2018 06:03

No to się Wadowice całkowicie zaklinują. Co się stanie z drogami gdy będą na nich stały kilkudziesięciu tonowe TIR-y. Powietrze też się pogorszy.

Keson, 11.10.2018 18:17

Ja bym zlikwidował po co wydawać 120 mln na wiadukt jak można zrobić obwodnice, i tak tymi dziadami nikt nie jezdzi a jeszcze ruch blokuja