Ekspresowy remont. W kilka tygodni wykonano inwestycję za prawie 2 mln

, Wiadomości, 11.12.2015 12:30, ks
Biorąc pod uwagę czas budowy i remontów dróg – to była ekspresowa inwestycja.
Ekspresowy remont. W kilka tygodni wykonano inwestycję za prawie 2 mln

W gminie Spytkowice zakończono remont drogi powiatowej ul. Jana Pawła II w Ryczowie. Droga była wcześniej, jak mówią mieszkańcy, w dramatycznym stanie.

 

W końcu to się zmieniło. Starostwo Powiatowe otrzymało dotację na ten cel z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a ponieważ pieniądze trzeba było wydać do końca roku, remont został wykonany we wręcz ekspresowym tempie. Przetarg ogłoszono pod koniec wakacji, a już po kilku drogowcy działali w terenie. Prace zostały już zakończone. Wyremontowano 1,5 km drogi. Jezdnia została poszerzona, wykonano dwie zatoki autobusowe oraz oznakowanie pionowe i poziome, przebudowane zostały zjazdy i skrzyżowania. Kosztowało to 1,9 mln zł, z czego prawie milion pochodzi z budżetu powiatu.

 

Mieszkańcy Ryczowa mają nadzieję, że na kontynuację przebudowy dalszej części ul. Jana Pawła II nie będą musieli czekać kolejnych kilkunastu lat, co mogłoby zniweczyć i zaprzepaścić osiągnięty efekt.

 

- Podobne nadzieje i marzenia mają mieszkańcy Spytkowic i Bachowic - przez które to miejscowości przebiega kolejna droga powiatowa, która od co najmniej dwóch lat ulega przyspieszonej destrukcji z powodu niefrasobliwości Powiatu. Dwa lata temu została z frezowana górna nawierzchnia jezdni ul. Wadowickiej w Spytkowicach i część ul. Stefczyka w Bachowicach w tej chwili skutecznemu zniszczeniu ulega warstwa konstrukcyjna drogi stwarzając realne zagrożenie i niebezpieczeństwo dla użytkowników – informują władze Spytkowic.

 

Są szanse na kolejne remonty. Starosta Bartosz Kaliński zapowiada, że to dopiero początek modernizacji całej 11-kilometrowej drogi. 


- Mogę zadeklarować, że w kolejnych latach nadal będziemy starać się o dotacje ze środków zewnętrznych i mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku drogi 1768K Brzeźnica-Tomice, także i tym razem, krok po kroku, uda nam się przebudować całą, niezwykle ważną drogę – mówi Bartosz Kaliński.

 

 

 

foto: Starostwo Powiatowe Wadowice

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 11.12.2015 16:30

Co innego jest remontować drogę a co innego jest budować od podstaw jak było z łącznikiem

infocar, 11.12.2015 16:25

Dodam punkt odniesięnia: Ryczów: 1,5km w 3 mies. za 2 mln zł Andrychowska płytostrada: 150 metrów w 9 miesięcy za 1 mln zł Nie dziwię się, że starostwo jest znienawidzone przez andrychowskich klakierów.