Zwycięstwa Kęczanina i MKS Andrychów, porażka Skawy

Sport, Wiadomości, 20.10.2012 20:00, (red)
Do trzech razy sztuka. Kęczanin Kęty w końcu wygrał swój pierwszy, historyczny mecz w I lidze siatkarzy. Spotkanie w III lidze wygrali także zawodnicy z Andrychowa, ale znowu przegrały siatkarki Skawy Wadowice.

Po dwóch porażkach w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu Plus Ligi kęczanie w końcu sięgnęli po komplet punktów. W sobotę (20.10) wieczorem we własnej hali pokonali Pekpol Ostrołęka. To był mecz pełen emocji. Pierwsze dwa sety gospodarze wygrali po niezwykle dramatycznych końcówkach. W trzecim przegrali, ale w czwartym postawili pieczęć na zwycięstwie

I LIGA SIATKARZY
: Kęczanin Kęty - Pekpol Ostrołęka 3-1 (29-27, 27-25, 19-25, 25-20)

W III lidze siatkarzy trzecie zwycięstwo celujących w awans zawodników MKS Andrychów. Tym razem oddali jednego seta na parkiecie beniaminka w Dobczycach, ale trenera Tomasza Rupika to specjalnie nie martwi.

- Dla mnie najważniejsze jest, że w kolejnym meczu zagrała cała „dwunastka” zawodników, którzy pojechali na mecz. Pierwszy i drugi set to były praktycznie zupełnie inne składy. To ogranie będzie procentować w przyszłości. Przegraliśmy trzeciego seta, ale na tym etapie liczy się przede wszystkim komplet punktów – stwierdził trener.

Po trzech kolejkach MKS z kompletem punktów jest samodzielnym liderem III ligi. W kolejnym meczu andrychowianie grają z rezerwami Kęczanina (prawdopodobnie w piątek).

III LIGA SIATKARZY:

Feniks Dobczyce – MKS Andrychów 1-3 (16-25, 15-25, 25-22, 20-25)
Politechnika Kraków - UMKS Kęczanin II Kęty 3-0

III LIGA SIATKAREK:
UMKS Kęczanin Kęty - LKS Bobowa 3-2 (25-15, 14-25, 17-25, 25-20, 15-13)
Płomień Limanowa – Skawa Wadowice 3-0
Orzeł Witkowice – Maraton Krzeszowice 0-3

News will be here

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tonko, 22.10.2012 08:03

ostatni set do 20 a nie do 21 UMKS Kęczanin Kęty - Energa Pekpol Ostrołęka 3:1 (29:27, 27:25, 19:25, 25:20)