Zaskakująca decyzja przewodniczącego Rady Gminy. Nie będzie kandydował

, Polityka, Wiadomości, 03.08.2018 13:25, PG

Chyba trochę zaskakująca decyzja Przewodniczącego Rady w Wieprzu.

Zaskakująca decyzja przewodniczącego Rady Gminy. Nie będzie kandydował

Obecny przewodniczący Rady Gminy Wieprz Bartłomiej Westwalewicz poinformował w czwartek (02.08.) na swoim profilu na facebooku, że nie będzie ubiegał się na stanowisko wójta gminy Wieprz, czym zaskoczył liczących na niego mieszkańców.

Warto przypomnieć, że cztery lata temu był bliski wygrania wyborów na wójta gminy Wieprz – uzyskał 41 % głosów i wprowadził większość radnych do Rady. To jednak nie przeszkodziło mu w porozumieniu ze zwyciężczynią Małgorzatą Chrapek i wspólnej pracy na rzecz gminy Wieprz.

Argumentuje swoją zaskakującą decyzję powodami rodzinnymi (ma dwójkę synów) oraz planami zawodowymi w firmie, w której obecnie pracuje. - Praca wójta (przynajmniej w moim rozumieniu) nie jest pracą w której chłopaki mogli by liczyć na to, że pomogę im w codziennym odrabianiu zadań, odbiorę czasem ze szkoły czy popołudniem będą mogli mnie ograć w Fifę. Nie mógłbym im tego zrobić. - pisze Westwalewicz.

Przewodniczący zwrócił też uwagę na to, że nie wiadomo w którą stronę obecnie podąży samorząd. -Niepewność w którą stronę podąży (a właściwie będzie skierowany) samorząd. Jeśli można jednego dnia bez żadnego powodu uznać że -20% to można w zasadzie wszystko. Po prostu chce się temu przyjrzeć. - podsumował.


Bartłomiej Westwalewicz ma propozycję startu do Rady Powiatu ale nie wiadomo czy ją przyjmie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

8866640spinderman, 05.08.2018 15:13

co jest wtym nadzwyczajnego, że osoba radnego rezygnuje z aspiracji wójta ?