Tak andrychowianie świętowali 11 listopada [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 11.11.2017 12:30, PG
W sobotę (11.11.) w Andrychowie odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Tak andrychowianie świętowali 11 listopada [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Macieja Apostoła w Andrychowie.

Po mszy lokalni sympatycy i działacze PiS-u na czele z posłem Markiem Polakiem złożyli kwiaty pod andrychowską golgotą i tablicą smoleńską obok kościoła. Jak co roku, andrychowscy włodarze z burmistrzem Tomaszem Żakiem nie uczestniczyli w tej części obchodów tylko czekali wraz pocztami sztandarowymi przed kościołem.

Następnie, już wszyscy razem, przeszli pod tablicę poświęconą pamięci żołnierzy Legionów Polskich, by tam złożyć wiązanki kwiatów. Dodatkowo przybyli mogli obejrzeć pokaz sztuk walki w wykonaniu Pododdziału Reprezentacyjnego klas mundurowych Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie.

Uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Roczyny.


Zobaczcie nagranie i zdjęcia


Natomiast po głównym uroczystościach w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się wręczenie medali „Zasłużony dla Gminy Andrychów”.

Tym razem w ten sposób uhonorowani zostali:

- Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

- Klub Turystyki Górskiej „Limba” przy Oddziale Zakładowym PTTK „Andropol” S.A. w Andrychowie

- Andrychowskie Stowarzyszenie Trzeźwości – Klub Integracji Społecznej „Watra”XXX

A tak wadowiczanie obchodzili Święto Niepodległości. Tutaj burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz ze starostą wadowickim Bartoszem Kalińskim zorganizowali wspólne uroczystości. Najpierw była msza św, potem poczty sztandarowe i delegacje przemaszerowały pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, by tam złożyć kwiaty.

Uroczystość poprowadzili harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przy akompaniamencie orkiestry dętej złożonej z druhów OSP Klecza oraz OSP Chocznia. O godz. 12:00 rozpoczął się także piknik patriotyczny.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 14.11.2017 16:21

stan;Ja czuję się świetnie.Martwię się o twój stan zdrowia, musisz zauważyć że jest tragiczny. Proponuję wizytę u lekarza.Poproś najbliższych to cię doprowadzą.

stan, 13.11.2017 22:20

Maksek ! jak by to było prawda co piszesz ,to z Tobą jest nie porównywalnie gorzej jak z burmistrzem.

Lowca lewaków, 13.11.2017 22:10

pis was tak wyj......... az was kukle bendom sedzialy

Maksymilian, 12.11.2017 18:38

abcabc;do normalności to burmistrzowi jeszcze bardzo daleko.W Warszawie jeszcze rządzą plaTWusy i widać jak na dłoni,co wyprawiają.

marcinmad, 12.11.2017 16:21

Ile płacą za taką głupią propagandę? Nikt o zdrowych zmysłach nie robiłby tego co abcabc chyba że za grubą kasę. Dziecinko, gdybyś był/a z Andrychowa a nie destanem który u nas tylko trzepie kasę to byś wiedział/a że w Andrychowie w zgodzie to przebiega za każdej władzy nie ma nic wspólnego z tym czy tamtym burmistrzem.

abcabc, 12.11.2017 15:43

w Andrychowie burmistrz jak zwykle stanął ponad politycznymi podziałami i zorganizował obchody święta niepodległości dla wszystkich a nie tak jak w Warszawie