Matki mówią SPRAWDZAM! List otwarty do Burmistrza Andrychowa

, Polityka, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.10.2018 11:35, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał wyborczy KWW Kobielus 2018.
Matki mówią SPRAWDZAM! List otwarty do Burmistrza Andrychowa

Szanowny Panie Burmistrzu,

Podał Pan na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami w Roczynach informację, że w Andrychowie są dwa żłobki i mają 19 miejsc wolnych.


Jestem mamą 6 miesięcznej dziewczynki i muszę wrócić do pracy. Nie mam możliwości, aby moim dzieckiem zajął się ktoś z rodziny. Pan powiedział, że żłobki są w Andrychowie, a ja uważam, że to wspaniałe rozwiązanie i cieszę się. Myślałam, że nie ma. Jak sprawdzałam na stronie Urzędu w Andrychowie, to tam w tabelce był jeden klub dziecięcy (dla dzieci powyżej roku) i zero żłobków.


Weszłam do obowiązkowego spisu na stronie Ministerstwa: https://empatia.mpips.gov.pl/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/d3/rejestr-zlobkow-i-klubow, a tam brak informacji o istnieniu jakiegokolwiek żłobka w Andrychowie??

W kategorii klubiki były 2 instytucje, ale one są dla dzieci powyżej roku i od 18 miesiąca życia.


Sprawdziłam też czy są placówki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki i okazało się, że istniejące 2 klubiki nie mają takich dostosowań.


Ale skoro Pan powiedział, panie Burmistrzu, że są u nas dwa żłobki to proszę o podanie mi miejsca żłobka w Andrychowie do którego mogę się zgłosić i zapisać dziecko.

Z poważaniem,

Matka, Mieszkanka Gminy Andrychów

Ogólnodostępna definicja: Żłobek – zakład opiekuńczo-wychowawczy dla dzieci w wieku od 20 tygodni do około trzech lat, których rodzice lub opiekunowie pracują poza domem. Żłobek zapewnia dzieciom żywienie, zabiegi pielęgnacyjno-zdrowotne, opiekę wychowawczą oraz niekiedy zajęcia edukacyjne.Materiał wyborczy KWW Kobielus 2018


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 15.10.2018 18:58

Coraz wiecej osob mowi ze Kobielus wymyslil ten list. Zabawne.

Keson, 12.10.2018 19:28

czy kogos nie stac na zlobek ???

aleocochodzi, 11.10.2018 12:21

Jak się nazywa człowieka współpracującego ze złodziejem?

krisu78, 11.10.2018 10:05

martynowski - choćby xpek przeszedł całą gminę opowiadając że są w gminie dwa zlobki to i tak ich nie ma. nie przybędzie od jego fantazji czy gorzej świadomych kłamstw

krisu78, 11.10.2018 10:01

xpek słynie z odwagi podróżowania po świecie i brania wysokiej pensji :) ps. na miejscu trolla jakim interesuje się CBA i prokuratura nie straszyłbym innych komisji etyki nauczycielskiej bo to śmieszne :)

martynowski, 11.10.2018 08:33

xpek masz odwagę to się ujawnij pod nicku i odpowiedz na pytanie ile jest tych żłobków w Andrychowie

xpek, 11.10.2018 06:24

piękny język panie stanek z dołu ciekawe czy zainteresuje się panem komisja etyki nauczycielskiej i kuratorium oświaty.jaki pan przykład daje młodzieży?

Jan.bak, 11.10.2018 02:14

Ekipa Zdziska jest rewelacyjna. Na pierwszy rzut idzie dama abcabc z Roczyn ( mam nadzieję że już poznała inne litery w alfabecie ), z nią do pary siwy radny, który swoim prostactwem obdzielic może całą gminę i jeszcze wystarczy. Jest też ulubieniec większości mieszkańców naszej gminy- nauczyciel, który boi się startować z Rzym gdzie mieszka więc próbuje na osiedlu :))) nie przeszkadza mu bycie w niedzielę w kościele a w poniedziałek walenie się ch...po głowie na speklatlu wysniewajacym wiarę ( która dzień wcześniej wyznawal) hipokryzja ? Nie.... Już się nie chce wspominać o rozdartym strażaku, dla którego 10 mln na plus czy na minus dla gminy to nic wielkiego..czy jest tam ktos kto nie robi wyborcow w ch...ja ?

martynowski, 11.10.2018 01:49

Sąd już jednej pani A nakazał coś zrobić :)

leon, 11.10.2018 01:41

pożałujecie pyeski opozycji. Może sąd ostudzi wasze zapędy w czepianiu się Pana Burmistrza a może konieczność szukania roboty daleko od Andrychowa. Tu nie macie czego szukać!!!!!!!!!!! Ta gmina jeszcze przez 10 lat będzie wyglądać tak jak chce Pan Burmistrz Żak. Won jak się nie podoba!

martynowski, 11.10.2018 01:36

@rokos jak on słodkie kotki wysyła, a ty mówisz o chamstwie ...

rokos, 11.10.2018 01:09

uaktywnił się też taki jeden pan Władysław z Roczyn jaki tworzy to coraz to nowe nicki żeby atakować przeciwników burmistrza. Jeśli chamstwo na mamnewsa połączyć z chamstwem na FB gdzie atakuje nawet kobiety to cóż.... Może powien zastartować w wyborach na najstarszego hejtera roku a nie pchać się tam gdzie potrzebna jest powaga i spokój?

rokos, 11.10.2018 01:08

uaktywnił się też taki jeden pan Władysław z Roczyn jaki tworzy to coraz to nowe nicki żeby atakować przeciwników burmistrza. Jeśli chamstwo na mamnewsa połączyć z chamstwem na FB gdzie atakuje nawet kobiety to cóż.... Może powienien zastartować w wyborach na najstarszego hejtera roku a nie pchać się tam gdzie potrzebna jest powaga i spokój?

rokos, 11.10.2018 01:04

agares - przepraszam , ale biorąc pod uwagę całość twojej "twórczości" na mamnewsa sugerowałbym żebyś od siebie zaczęła. Jeśli piszesz sama takie rzeczy, to pewno przeciwko przebadaniu samej siebie nie masz nic przeciwko? Ale pamiętaj że nic nie usprawiedliwia Żaka jeśli do tego miało prowadzić twoja dziwna sugestia. Kłamstwo w sprawie żłobków będzie Żaka dużo kosztować. Jak ktoś niżej napisał: nie polityczni konkurenci ale prawdopodobnie sam Żak swoim czczym gadaniem i mijaniem się z prawdą doprowadzi do swojego upadku.

agares, 11.10.2018 00:36

ciekawe czy kandydaci na burmistrza zgodziliby się na badania narkotestem ???

martynowski, 10.10.2018 23:59

panie sołtysie z Roczyn, atakują nas, proszę o komentarz w tej sprawie... tylko pan może swym rozumem zatrzymać ich... te, opozycję ... A wy co nigdy nie byliście zmęczeni? Każdemu może się zdarzyć pomylić. 2 złobki czy 0 to to samo przecież. Władziu ratuj

wylis232, 10.10.2018 23:09

Myśli pan Kobielus że ma żonę nauczycielkę i jest wielkim kierownikiem ( nieudacznikiem) ratownictwa to Może z mniej wykształconych robić wodę z mózgu obietnicami bez pokrycia !!!! A skąd we miedź kasę INteligecie za 3 grosze że PIERWSZE WYDAJESZ A POZNIDJ DOSTSJESZ!!!! ZA ZAPŁACONE FAKTURY ZWROT

wylis232, 10.10.2018 23:00

Panie Kobielus ja mam pytanie. Co pan jako radny przez 12 lat zrobił? (A może za czym pan Kobielus podnosił rękę A za czym nie!!!) Dziś wszystko jest do sprawdzenia . Dlaczego pan wprowadza społeczeństwo w błędne dane? Dlaczego pan KOBIELUS nie powie że kampanie PROWADZI MU AGNIESZKA A-P BYŁA WICE BURMISTRZ WYWALONA PRZEZ ŻAKOLANDIE @!!!

janeczek, 10.10.2018 21:48

Żakulec dziś w nerwach, bo się pomylił - powiedział całą prawdę panu z CKZiU na zebraniu. jakoś tak to leciało "już mam dość rozmawiania na temat kultury w Andrychowie"

kaczor, 10.10.2018 20:32

Zgadzam się że przykro to powinno być Żakowi i tym jego radnym którzy znają prawdę a milczą a nie mieszkańcom Roczyn. .

xpek, 10.10.2018 20:31

to stanek nagrywał?

maniek, 10.10.2018 20:13

ja rozumiem że zakolandia desparacko próbuje odwrócić kota ogonem ale w Andrychowie nie żłobka. Przykro to powinno być Żakowi i radnym od niego którzy znali prawdę a milczeli gdy najdelikatniej rzecz ujmując rozmijał się z prawdą. Mieszkańcom Roczyn trzeba współczuć że tak zostali potraktowani choć pewno z dobrego serca przyszli na spotkanie z burmistrzem.

roczynianin, 10.10.2018 20:02

mieszkańcom Roczyn jest przykro że to kłamstwo z ust Burmistrza Żaka padło u nas na spotkaniu. Swoją drogą ciekawe jak czują się radni od Żaka którzy byli na tym spotkaniu wiedzą że to kłamstwo i słowem się nie odezwali?ps. Jak się czują opłacani klakierzy zakolandii którzy chociaż to Żak skłamał i wkurzył na maksa rodziców udowadniają że to inni są winni nie pytam. Widac że dobrze skoro jeszcze innych obrażają i obawiniają za kłamstwo Żaka.

roczynianin, 10.10.2018 19:59

Żak kłamie a winni są inni?

beskidmaly, 10.10.2018 19:54

Ciekawe ilu rodzicow w Gminie Andrychow daje dziecko do zlobka od 6 tygodnia trzeba zapytać burmistrza czy był chociaż jeden taki przypadek,

Anett, 10.10.2018 19:51

ale to zwykłe kłamstwo w sprawie żłobków w Andrychowie? Nie konkurenci polityczni, ale sam pan Żak odsunie siebie od władzy. Urzędnicy moga żartować że żłobek to jest w jego gabinecie bo tak się zachowuje, ale rodzicom którzy wożą swoje maluchy poza gminę bo u nas żłobka NIE MA nie jest do śmiechu. Nie wybaczą Tomaszowi Żakowi. Chyba nie wie Tomasz Żak jaką puszkę pandory otworzył opowiadając takie bujdy jak w Roczynach. I jeszcze do tego uśmiecha się??????????

taranczako, 10.10.2018 19:48

Wlasnie oglosili w Nowinkach i w FB ze zaczal sie remont osiedla Olszyny tymczasem tylko rozkopano Daszynskiego. To piszcie tez ze remont Olszyn zaczal sie od remontu Traugutta

Anett, 10.10.2018 19:46

od dawna Tomasz Żak ma opinię osoby hmm skorej do fantazjowania (żeby być delikatnym i nie napsiać wprost). Fantazjował w sprawie pogotowia całodobowego, ronda turbinowego, teraz w sprawie dotacji na autobusy o której mówił że jest chociaż jego współpracownicy mówią że nie ma tych pieniędzy w budżecie. "Nie musi być prawda, byle było miło i pensja leciała" - taka miał opinię. Jakoś mu to uchodziło na sucho.

tomasznasz, 10.10.2018 19:27

jeśli ktoś dzieli andrychowian i totalnie wkurza rodziców to pan Żak albo świadomie kłamiąc w sprawie żłobka albo wykazując się totalną niekompetencją po 8 latach brania pensji burmistrza. Nie trzeba nawet mieć małego dziecka tylko wystarczy popatrzeć w przepisy prawa żeby wiedzieć że żłobek i klubu dziecka to inne rzeczy. Dramat jak Żak kończy swoje rządy w Andrychowie. Oby w Krakowie jeśli tam będzie szukał nowej pracy nie wykazywał się takimi brakami w wiedzy

tomasznasz, 10.10.2018 19:24

Nie ma żłobka w Andrychowie. Dziecko powinni wychować oboje rodzice. Niby tacy nowocześni w tej zakolandii a tego nie wiedzą?

Keson, 10.10.2018 19:19

Matka powinna wychowywac a nie oddawac

Keson, 10.10.2018 19:18

Kobielus pewnie jest na nie

beskidmaly, 10.10.2018 19:13

Oczami przed ołtarzem przewraca a taki klamca i fałszywy człowiek haha

aga33, 10.10.2018 19:12

"po tym jak Żak rozmija się z prawdą można sie smiac albo płakać. Urzędnicy (przynajmniej ich część) śmieja się i żartują że jeden żłobek w Andrychowie to jest - w urzędzie miejskim urządzony w gabinecie burmistrza :) Na to na wskazywać zachowanie Żaka :)" W tym urzędowym zlobku to chyba jest więcej osób: zandrychowa, beskidmaly ",,**,," i ile tam jeszcze nicków ma taki jeden pan i jego towarzysze.

aga33, 10.10.2018 19:10

Pan Żak delikatnie mówiąc rozmija się z prawdą bo żadnego żłobka a tym bardziej dwóch w Andrychowie nie ma obecnie. I co na to tzw. dwór zakolandii? atakuje Pana Kobielusa. Ludzie zupełnie odlecieliście z obawy o utratę tego co macie za p. Żaka? Z pretensjami to do niego. Gdyby nie opowiadał bajek nie byłoby tego listu i bardzo ale to bardzo wkurzonych na niego rodziców.

zandrychowa, 10.10.2018 19:02

Gmina to rodzina - to hasło z ulotki pana Kobielusa.. Co za hipokryzja..... Pan Kobielus ciągle atakuje zamiast łączyć i budować porozmienie - dzieli.Jak PiS i kaczyński

beskidmaly, 10.10.2018 18:55

Ta Pni co napisala ten list to Pan Kobielus albo inny kandydat na burmistrza

",,**,,", 10.10.2018 16:56

Kobielusie jakim prawem klamiesz i powolujesz sie na matki, jakie to matki mówią SPRAWDZAM??? Konkrety nazwiska a nie puste slowa. Czyny panie kobielusie,czyny!!!!!!

",,**,,", 10.10.2018 16:51

Kobielusie nawet garazu dla karetki nie umiesz zalatwic a jestes kierownikiem,zabawny jestes. Zejdz na ziemie,halo tu ziemia!!! Naprawde wierzysz w to ze bedziesz burmistrzem??? Jaki radny,taki burmistrz. Poprostu jestes bezradny idziesz pod prąd,co Ci to da??? Ludzie zaczynaja drwic z Ciebie,czy ty tego naprawde nie widzisz,czy nie chcesz widziec??? Zdecydowanie kobielus na NIE. nie nadajesz sie nawet na radnego.

",,**,,", 10.10.2018 16:46

Kobielusie za Zakiem przemawiaja ogromne inwestycje w calej Gminie,oczywiscie za zgodą radnych bo sam nic by nie zrobil bez ich zgody. Teraz ty kobielusie rozlicz sie z ostatnich 12lat, list anonimowy bez podpisu, zabawny jestes, matka ktora musi opuscic dziecko by pracowac to nie matka!!!!!! Matka nic nie musi,matka musi wychowywac i ksztalcic dziecko,dbac, kochac i iść za dzieckiem w ogien. Przestales juz pisac o sciezkach rowerowych bo mimo twojego sprzeciwu powstaja drogi chodniki sciezki. A ty obiecujesz darmowy basen,ale ktory??? Ten przeciwko ktorego budowie byles??? Zabawny jestes,chcesz przez 5lat wybudowac zlobek i???? Zero pomyslu na samorzad,jestes najgorszym kandydatem na burmistrza i najgorszym radnym, glosowales przeciwko wszystkim inwestycjom w Andrychowie. Wstyd panie kobielusie,wstyd. Miej honor i oddaj kase z diety radnego z ostatnich 12lat.

leon, 10.10.2018 16:30

Pożałujcie pyeski opozycji. Pan Burmistrz Żak będzie mówił co uzna za stosowne, co będzie chciał i nic wam do tego!!!!!!!

tomekx, 10.10.2018 16:26

Brudna kampania pana Kobielusa rozpowszechniać takie paszkwile....... ciekawe czy już rozliczył się z tego co zrobił w minionej kadencji

gregory, 10.10.2018 16:11

Żak totalnie gubi się w swoich opowiastkach. 8 lat burmistrzowania i wystarczy! Im dalej tym gorzej

marcin1970, 10.10.2018 15:59

na serio "maniek" ma racje - Żak to jedyny znany mi człowiek u którego jest coś czego realnie NIE MA. Mówi że jest dotacja na autobusy a wiadomo że ciągle jej nie ma, Pańska Góra - gada że jest dotacja ale jej nie ma na koncie w gminie, są żłobki jakich realnie nie ma. I tak można mnożyć. Czy ten człowiek na serio myśli że po 8 latach ludzienie poznali się na jego metodzie? Że nie powiedzą SPRAWDZAM. Że nie sprawdzą u źródła w ministerstwie czy urzędzie marszałkowskim?

marcin1970, 10.10.2018 15:54

po tym jak Żak rozmija się z prawdą można sie smiac albo płakać. Urzędnicy (przynajmniej ich część) śmieja się i żartują że jeden żłobek w Andrychowie to jest - w urzędzie miejskim urządzony w gabinecie burmistrza :) Na to na wskazywać zachowanie Żaka :)

`, 10.10.2018 15:50

Nieudane startowanie Zdziska na posła ... "Nazywa się to ciąg trzody do koryta" .......... OOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

maniek, 10.10.2018 15:06

Żak już tak chyba ma 1. dotacji na autobusy ciągle nie ma a on opowiada że pozyskana 2. dotacji na strefę nie ma a on że jest ok. To czemu nie powiedzieć że jest żłobek jakiego nie ma, ba nawet opowiedzieć że są dwa chociaż nie ma ani jednego. Obawiam się że ten człowiek uważa że każdą bajkę może opowiedzieć a ludzie wierzą. Nie zauważył chyba że coraz mniej osób mu wierzy i coraz częściej ludzie mówią - "sprawadzamy" co prowadzi do jego kompromitacji w oczach andrychowian

szppp, 10.10.2018 14:56

jak sie jest burmistrzem od 8 lat, od 8 lat bierze pensję burmistrza to naprawdę wypadałoby znać przepisy prawa i wiedzieć jaka jest różnica między klubem dziecięcym a żłobkiem. Wstyd kompromitacja panie Żak. Już dawno nikt tak nie wkurzył rodziców jak Pan tą opowieścią z kosmosu. Równie dobrze mógłby nasz burmistrz opowiadać jak to mamy UFO w Andrychowie z 19 miejscami gotowymi do lotu.

szppp, 10.10.2018 14:53

jeśli Pan Żak chciał wesprzeć prywatne kluby dziecięce jakie są u nas to wedłuig mnie wybrał najgorszą z mozliwych dróg dla siebie i dla nich.

aga33, 10.10.2018 14:41

że ten list jest prawdziwy wie setki rodziców. Nie ma złobka w Andrychowie. Pytanie czy pan Żak opowiadając takie bzdury mija się z prawdą (delikatnie rzecz nazywając) nieświadomie i pokazuje że po 8 latach rządów i brania pesnji burmistrza nie zna przepisów prawa czy świadomie mija się z prawdą bo ma w tym cel?

obserwator2012, 10.10.2018 14:18

Właściwie to list, czy anonim, bo nie wierzę,że taka co ma 500+ i narzeka od rana do nocy, bo się jej należy ma odwagę się podpisać.

obserwator2012, 10.10.2018 14:15

Panie Kobielus, czy nie widzi Pan ,że nagle w Pana sztabie wyborczym znaleźli się nieudacznicy z PIS. Nazywa się to ciąg trzody do koryta , bo tylko o to im chodzi, a pańskie ideały mają tam,czyli w..... No i jak mam na pana głosować?

Jan.bak, 10.10.2018 13:06

Ale się boi zakolandia tej nowej siły w Andrychowie

xpek, 10.10.2018 12:58

kobielusie napisz najpierw co zrobiłeś dla Andrychowa jako radny a później się wymądrzaj