Sieci komórkowe chcą budować nowe nadajniki w gminie Andrychów

, Gospodarka, Wiadomości, 08.10.2018 20:00, PG

Czy mieszkańcy są z tego zadowoleni?

Sieci komórkowe chcą budować nowe nadajniki w gminie Andrychów

Jeden nadajnik stoi już przy drodze do ośrodka Kocierz Hotel&SPA zbudowany przez sieć Orange. Jeśli chodzi o zasięg to podobno już funkcjonuje. Planowane jest także uruchomienie go w najnowszym paśmie Internetu LTE ale to dopiero w 2021 roku.

Jak się dowiadujemy ta sieć ma w zamiarze jeszcze budowę kolejnego nadajnika, m.in. w okolicy tzw. Wojewodówki.

Również firma Polkomtel działająca na rzecz sieci Plus chciała wybudować swój własny nadajnik w Targanicach. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę była wieża strażnicy OSP. W tym przypadku mieszkańcy wyrazili sprzeciw.

- Jest to teren zamieszkały i nie wolno tam budować nadajników. W pobliżu jest szkoła, ośrodek zdrowia i nie jest to najlepsze miejsce na postawienie takiego nadajnika. – mówił w imieniu mieszkańców, podczas jednej z sesji, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej a zarazem sołtys Targanic Adam Kowalczyk.

Jak dowiadujemy się w firmie Polkomtel w całych Targanicach jest problem z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który zawiera wiele zakazów co do budowy nadajników. W związku z tym Plus planuje przyłączyć swoje anteny do nadajnika na Kocierzu.


foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

juzzepe, 17.10.2018 06:04

mieszkam dwa kilometry po prostej Lini i zasięgu wo gule nie ma to chyba nie działa albo jest tak słaby

specnarz, 16.10.2018 06:23

A zasięg coraz gorszy...

Keson, 10.10.2018 05:02

ORANGE (holandia czyli stare TPSA sprzedane za grosze) to najgorsza siec na rynku

bracki7, 09.10.2018 09:25

Jak ja uwielbiam takie sytuacje.. "Nie.. tu jest teren zamieszkały, tu jest ośrodek zdrowia, nie wolno.." A codziennie chodzą do kościoła, na którym wiszą takie same przekaźniki, i który zazwyczaj jest w centrum wsi/miasta... a faceci w sukienkach siedzą cichutko.. ale cyrk.. ciemna masa..

Koza, 08.10.2018 21:06

https://youtu.be/IJ-t1X1HMiQ