Ciągle bez remontów. Burmistrz chyba nie lubi tej szkoły [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 24.06.2018 10:00, PG/WB
Tej szkole potrzebna jest natychmiastowa termomodernizacja, parking, plac zabaw…
Ciągle bez remontów. Burmistrz chyba nie lubi tej szkoły [FOTO]

Szkoła Podstawowa nr 5 (dawne Gimnazjum nr 2) przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie wymaga wielu prac remontowych. Od wielu lat jest jakby zapomniana przez andrychowskie władze, bo i termomodernizacja była obiecana, i plac zabaw, i parking, a na razie nie ma nic…

Gołym okiem widać w jakim ta szkoła jest stanie, w porównaniu do pozostałych placówek w mieście - choćby SP2 czy SP4. Parking przy SP 5 to kompletna ruina, elewacja odpada a ściany przeciekają. Do takiej szkoły mieszkańcy mają posyłać swoje dzieci?

Przypomnijmy, że szkoła ta omal nie została zlikwidowana czasie wielkiej reformy oświatowej obecnego rządu. Sam burmistrz Tomasz Żak nie chciał by w Andrychowie powstały cztery szkoły podstawowe (proponował, aby w Gimnazjum nr 2 utworzyć filię SP4). Ostatecznie radni zdecydowali o powołaniu 4 samodzielnych placówek. Czy to jednak powód aby zostawiać ją w takim stanie?

Dodajmy, że nauczycielem w tej szkole jest kandydat PiS na burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych Krzysztof Kubień - stały krytyk urzędującego burmistrza T. Żaka. Może to jest taki zakulisowy powód braku miejskich inwestycji w dzisiejszej SP5?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Upiór, 26.06.2018 08:37

Proponuję zapytać o szczegóły A. Szafrańskiego, który wciąż nie może przeżyć faktu, że "piątka" wygryzła jego faworyzowaną "trójkę" i finalnie "powstała" (chociaż każdy wie jaki plan miał nasz Wielki Przywódca). Wstyd i żenada Panowie - historia już dawno wpisała Was w annały bylejakości i niskich lotów. Praktykowana przez Was polityka wobec mieszkańców pachnie standardami lat 1952–89.

`, 25.06.2018 19:56

Co do Orlików Tuc-ka to nawet TVN nie wytrzymał :-0 http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/orliki-polskie-eldorado,40782.html

`, 25.06.2018 19:45

Dziwne że cie Psikuta nie dziwi dlaczego teraz nie robią remontu :-0

tomekx, 25.06.2018 19:32

Ciekawe dlaczego nie robili remontu jak Kubień był przewodniczącym Rady Miejskiej.Poza tym bez przesady dzięki premierowi Tuskowi wybudowano tam Orlika

`, 24.06.2018 17:10

"czy za tzw. komuny były czołgi na ulicach za wyjątkiem stanu wojennego ?" .............. grudzień 1970r. mówi ci to coś "CIENIASZU" ??? ........... "odpowiedz polityczna miernoto"

`, 24.06.2018 17:06

"niedorobiony" smarku idź się wyspać dzieciaku bo jutro od 3 musisz stać pod mięsnym z kartkami OOO HAAAAA HAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAA ...... W PRLu to twój ojciec nawet nie wiedział że za kilkanaście lat sobie wpadnie ............. "PUSTE SKLEPY MOGĄ BYĆ W KAŻDEJ SYTUACJI CIENIASZU" Puste to ty masz pułki pod kopułką czego nie ukrywasz "polityczna miernoto." .................... Jak nie masz pojęcia o czasach w których nawet nie byłeś w planach to nie zabieraj głosu :-0 .... co najwyżej możesz się pochwalić że byłeś typowa gimbą przez reformą :-0

8866640spinderman, 24.06.2018 15:52

niedorobiony kropko - przecinku a czy za tzw. komuny były czołgi na ulicach za wyjątkiem stanu wojennego ? a gdy górnicy z NZZS z kilofami jechali do Warszawy byli pałowani ? - PUSTE SKLEPY MOGĄ BYĆ W KAŻDEJ SYTUACJI CIENIASZU. IPN em kto dysponuje do zwalczania przeciwników ? a kto dysponował SB - niemieckie a może angielskie rządy ? odpowiedz polityczna miernoto.

`, 24.06.2018 13:48

"TKM wprowadził tylnymi drzwiami system peerelowski" ............ Tak tak mamy np. czołgi na ulicach, pustki w sklepach, ścieżki zdrowia, ZOMO pałuje manifestantów itd. itd. itd ........... Więc odpowiedz sobie dzieciaku sam na swoje pytanie "jest jakaś przesada w twoim myśleniu ?"

troll, 24.06.2018 13:41

do @zandrychowa. Dobrze wiesz jaki jest stosunek burmistrza do tej szkoły i obiektów jak to napisałeś ,,rewirów" niewygodnych dla Żaka radnych. Zasada- jak będziesz grzecznie popierał wszystko co robi, przepraszam - obiecuje Żak, to może coś się zrobi. A jak się nie zrobi, to zawsze można zwalić na sołtysów, pis, powiat. Zaglądasz radnym do portfeli, tam wiele nie znajdziesz! Zaglądnij włodarzom Gminy, bo to oni odpowiadają za stan majątku Gminy Andrychów.

`, 24.06.2018 13:39

"propagandy sukcesu" .... tzw "ZIELONEJ WYSPY"

`, 24.06.2018 13:29

"pasuje do obecnie istniejacej propagandy" .................. http://niezalezna.pl/228513-ordynarna-ustawka-trzaskowskiego-na-laweczke-zaprosil-dzialacza-mlodziezowki-po-wideo

`, 24.06.2018 13:27

"jest jakaś przesada w moim myśleniu ?" ............. W czym ??? OOO HAAAA HAAAAA HAAAAAAAA

8866640spinderman, 24.06.2018 13:03

TKM wprowadził tylnymi drzwiami system peerelowski więc stan obiektu pasuje do obecnie istniejacej propagandy sukcesu - po co i w jakim celu ktoś to zmieni ? Najważniejsze wydrzeć ze społecznej kasy ile się da a potem jakośto będze np. nowa dobra zmiana - jest jakaś przesada w moim myśleniu ?

`, 24.06.2018 12:27

"To po co są radni?Za co biorą pieniądze?" ..... A ty Zdzisek po co jesteś i za co bierzesz pieniądze ? Tytuł artykułu "Ciągle bez remontów. Burmistrz chyba nie lubi tej szkoły"

8866640spinderman, 24.06.2018 11:51

Zostań radnym/radną najlepiej z formacji TKM to szybko znajdziesz odpowiedź -ja odpowiedzi znam - jeśli nie wiadomo oco chodzi,to wiadomo,że chodzi opieniądze i żadne obiecanki przed wyborcze nic nie pomogą - jak jest za /tekaemu/ - tkm wszyscy widzimy jak będzie tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Jazgot przed wyborczy w tej sprawie nic nie pomoże.

wzroczyny16, 24.06.2018 11:36

Odniosę się do tematu ale zanaczam,że nikogo nie mam zamiaru urazić. Moim zdaniem nie należy winić radnego Kobielusa ani też kogokolwiek z radnych obecnej kadencji - jeśli już to byłego radnego - przewodniczącego Rady Miejskiej. Należy postawić tej osobie uczciwe pytanie dlaczego pełniąc zaszcytną funkcję nie zrobił nic dla dobra tego obiektu ? - przecież był i jest pracownikiem tejże szkoły. W czasach panowania JP szkoła była w fatanlnym stanie zwracałem nawet na ten fakt uwagę - odpowiedź otrzymałem, że wszystkie szkoły na terenie gminy zostaną objęte termo - modernizacją - kadencja minęła razem z JP/KK a szkoła była i jest w stanie - przynajmniej z wyglądu przypominająca czasy PRLu. Drodzy mieszkańcy osiedla - rodzice dzieci ze szkoły Nr 5 - nie dajcie się nabrać na obiecanki ochotników do rządzenia - byli przeminęli. Z informacji jakie posiadam a są one wiarygodne, obiekt jest przewidziany do kompleksowego remontu podobnie jak ulica Lenartowicza. Natomiast absurdem jest wskazywanie na parking wiedząc, że droga jest powiatowa i parking przylegający do tej ulicy i chodnika wymaga dostosowania do wysokości tejże drogi - parking tak !!! ale po gruntownym remoncie obiektu szkolnego - innej opcji niema.

zandrychowa, 24.06.2018 11:18

To po co są radni?Za co biorą pieniądze?

`, 24.06.2018 11:12

Tytuł artykułu "Ciągle bez remontów. Burmistrz chyba nie lubi tej szkoły" .................. I co na to Zdzisek "A czy osiedle to nie jest czasem rewir działania radnego Macieja Kobielusa?" .............. OOO HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA .......... Tak tak Zdzisek Ty za nic nie odpowiadasz :-0 "Całe szczęście już jesienią będzie okazja rozliczyć ... działania na rzecz" gminy.

zandrychowa, 24.06.2018 10:52

A czy osiedle to nie jest czasem rewir działania radnego Macieja Kobielusa?Całe szczęście już jesienią będzie okazja rozliczyć poszczególnych radnych ze skuteczności działania na rzecz swojego lokalnego środowiska