Po 122 latach historyczny moment w dziejach szkoły w Nidku [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.06.2018 09:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
To była wyjątkowa uroczystość.
Po 122 latach historyczny moment w dziejach szkoły w Nidku [FOTO]
Początki szkoły w Nidku sięgają roku szkolnego 1896/97. Jak łatwo policzyć to już 122 lat! I to właśnie w tym roku w dzisiejszym Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nidku odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Rada Rodziców, dzięki wsparciu mieszkańców wioski i sponsorów, ufundowała pierwszy w dziejach szkoły sztandar szkolny.

Uroczystość oficjalnego przekazania sztandaru szkole i poświęcenia odbyła się w czwartek, 21 czerwca. Obecni byli nie tylko uczniowie, nauczyciele, ale też rodzice i władze gminy Wieprz.

Zespół Szkół Samorządowych w Nidku jest spadkobiercą 8-klasowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nidku, powstałą w oparciu o jej bazę oraz kadrę.
W szkole działa świetlica dla uczniów, stołówka, biblioteka szkolna. Ponadto Samorząd Uczniowski oraz aktywnie pracujący Komitet Rodzicielski organizujący różne imprezy dla uczniów i rodziców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy