reklama
reklama

Jakub Burzyński kolejny raz na podium – tym razem na samym szczycie.

Wiadomości, 25.04.2017 08:25, NEWSY CZYTELNIKÓW
Ten chłopak ma talent.
 Jakub Burzyński kolejny raz na podium – tym razem na samym szczycie.

W dniach 21 – 22 kwietnia odbyło się w Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy podsumowanie i wręczenie nagród XIX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (popularnego Mechanika) Jakub Burzyński zajął 1 miejsce w grupie elektrycznej.

 

Z grona ponad 2000 uczniów z około 100 szkół ponadgimnazjalnych, poprzez etap szkolny, okręgowy w Krakowie oraz zawody finałowe w Lublinie, do grupy elektrycznej zakwalifikował się nasz utalentowany Jakub. Mając już doświadczenia w udziale w tego typu olimpiadach (w ubiegłorocznej edycji EUROELEKTRY zajął 3 miejsce), pokonał konkurentów, zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii. Należy dodać, że nasz Laureat jest uczniem klasy maturalnej Technikum Elektrycznego i niebawem przed nim wybór dalszej drogi naukowo – zawodowej.


- Na początku roku szkolnego powiedziałem Jakubowi, aby skupił się na przedmiotach zawodowych i samej maturze (tym bardziej, że zdaje również dodatkowo biologię i chemię na poziomie rozszerzonym), ponieważ wiele osiągnął, ma kilka Indeksów na wyższe uczelnie i nie musi już poświęcać się tak bardzo olimpiadom. Jak widzimy nie odpuścił! Jest zawsze przygotowany, zdyscyplinowany. Jakub nie jest odosobniony w naszej szkole, ponieważ w moim 15 letnim okresie pracy w Mechaniku i prowadzeniu Szkolnego Koła Naukowo – Technicznego „FAZA” to już 10 tytuł Laureata finałów Olimpiad Zawodowych. Ponadto mogę się pochwalić, że w moim dorobku jest już 55 Laureatów i Finalistów Ogólnopolskich Olimpiad Zawodowych, których to ja byłem opiekunem, nie licząc etapów okręgowych – mówi dr inż. Marcin Matyjasik

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA została powołana w 1998 roku na zapotrzebowanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów średnich szkół technicznych o profilu elektrycznym i elektronicznym. Przez 12 lat olimpiada rozgrywana była w dwóch grupach tematycznych: elektrycznej i elektronicznej. Od kilku lat, w związku z rozwojem nowych technologii oraz pragnąc zaspokoić oczekiwania uczestników olimpiady, wprowadzono trzecią grupę tematyczną: teleinformatykę. Laureaci i finaliści olimpiady przyjmowani są na wyższe uczelnie techniczne z pominięciem zwykłego postępowania kwalifikacyjnego. Poza tym otrzymują nagrody rzeczowe oraz zaświadczenia, zwalniające ich z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Celem Olimpiady jest pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów w dziedzinie elektryki, elektroniki i teleinformatyki oraz lepsze przygotowanie do dalszej nauki w szkołach wyższego stopnia i pracy zawodowej. Olimpiada sprzyja nawiązywaniu współpracy oraz wymianie doświadczeń między nauczycielami, pracownikami naukowo - dydaktycznymi wyższych uczelni technicznych oraz pracownikami przemysłu.

 

- Podczas trwania olimpiady organizowane są imprezy dodatkowe, wycieczki, spotkania. W programie zwykle 2-3 dniowych konkursów, przewidziany jest nie tylko wysiłek intelektualny uczniów. Organizatorzy zapewniają zawsze szereg atrakcji turystycznych, a dzięki sponsorom uczestnicy zdobywają gadżety, a finaliści nagrody. Same superlatywy. Nic się nie traci, a wiele można zyskać: bo oprócz niewymiernej korzyści, jaką jest wiedza, doświadczenie i satysfakcja, można jeszcze otrzymać nagrodę finansową lub rzeczową. Cieszy to, że coraz częściej uczniowie naszej szkoły zdobywają najwyższe trofea – dodaje dr inż. Marcin Matyjasik

 

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andriu, 25.04.2017 11:30

Gratulacje dla Jakuba jak również Wielkie Gratulacje dla pana Matyjasika. Po tym przykładzie widać, że są jeszcze nauczyciele z powołaniem, którym chce się coś poza swoimi lekcjami dydaktycznymi robić. Zastanówcie się czy w szkołach gdzie uczą się wasi potomkowie są w ogóle jakieś kółka, przecież w młodzieży trzeba zaszczepić bakcyla w różnych dziedzinach, a szkoła ma być otwarta dla wychowanków aby mogli tam rozwijać swoje pasje, zainteresowania. W niektórych szkołach, a mówię głównie o szkole gdzie ja się uczyłem i gdzie teraz moje dzieci się uczą nie ma możliwości nawet wynająć sali aby pograć z kolegami, nie ma sks-u, a jedynie w piątki jest fajny pan, który prowadzi świetną świetlicę. W szkole tej brakuje nauczycieli z pasją, którzy chcieliby zainteresować nią swoich podopiecznych. Powiem również krytycznie o katechetce, która nie dość, że nie ma przygotowania pedagogicznego do pełnienia tej funkcji, nie potrafi z dziećmi rozmawiać m.in. drugoklasiści, przed świętami w ogóle nie mieli poruszonego tematu symboliki świąt, nie mieli nic o tridum paschalnym , ale za to musieli wykuć na pamięć warunki dobrej spowiedzi.

firing, 25.04.2017 09:41

Gratulacje!!!