Bajeczne ujęcia i niesamowity dźwięk. Tego nie można przegapić!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.04.2017 13:10, PG
W sobotę (22.04.) w wadowickim kinie odbyła się premiera filmu „Z nurtem życia”.
Bajeczne ujęcia i niesamowity dźwięk. Tego nie można przegapić!

Autorski film Tomasza Kotasia i Krzysztofa Sarapaty to podróż przyrodniczo – dokumentalna w głąb Małopolski, która pokazuje piękno polskiej przyrody oraz magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.

 

Opowiada historię natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem. Tę rolę przejmują zwierzęta - te dobrze nam znane, jak i te nieco bardziej płochliwe, zamieszkujące w głębi lasu czy nad brzegiem rzeki, doskonale unikające ludzi a równocześnie egzystujące tuż obok nas, a jest ich ponad 80 gatunków. To pierwszy Polski dokument realizowany w technologii RAW. Fenomenalne obrazy dopełniają wysublimowane dźwięki przyrody wraz z muzyką, która skomponowana jest specjalnie na potrzeby filmu.

 

Muzykę do filmu przygotował Marek Kubik a tekst napisany przez Waldemara Krasowskiego przeczytała Krystyna Czubówna. Post-produkcją dźwięku zajął się Marcin Pawlukiewicz.

 

Na premierze pojawili się goście m.in. burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus, wójt gminy Mucharz Wacław Wądolny czy wójt gminy Stryszów Jan Wacławski.


Film można oglądąć w wadowickim kinie Centrum do 7 maja.

 

Zobaczcie nasz materiał.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy