W wigilijny wieczór druhowie z OSP uratowali dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo

, Na sygnale, Wiadomości, 28.12.2018 19:00, red
Druhowie uratowali młodą nieznaną dziewczynę przed próbą samobójczą.
W wigilijny wieczór druhowie z OSP uratowali dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo

Sprawę opisuje stowarzyszenie "Mieszkańcy Razem" z gminy Lanckorona.

W wigilijny wieczór jeden z druhów OSP Łaśnica na facebooku odebrał niepokojący wpis.

- Treść wpisu nie pozostawiała żadnych złudzeń. Był to list pożegnalny. List z którego wynikało, że osoba pisząca podjęła decyzję o popełnieniu samobójstwa. I tu zaczął się problem. W danych piszącej jest tylko imię i nazwisko a wśród ponad tysiąca znajomych my jako jedyni podjęliśmy próbę udaremnienia tak dramatycznej decyzji. Pierwsze na myśl przychodzą znajomi z facebooka którzy teoretycznie powinni znać bliżej swoją znajomą. Nic więcej nie może być mylące jak ilość znajomych w danym sołectwie czy gminie. W tym przypadku autorka listu wielu znajomych miała w gminie Lanckorona. Do tych do których dotarliśmy nikt jej nie znał. Kolejnym krokiem było powiadomienie KP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Policjanci natychmiast podjęli działania i w miarę swoich możliwości zaczęli ustalać miejsce zamieszkania. W tym samym czasie druh napisał do dowódcy GPR Kęty. Intuicja, okazała się trafną. Grupa ta posiadała dane dziewczyny ponieważ w przeszłości prowadziła jej poszukiwania ( mieszka poza naszym powiatem ). Po kilkudziesięciu minutach od odczytania wpisu autorkę odnaleziono. Jest już bezpieczna. Serdecznie Dziękuję druhom OSP Łaśnica, Policji KP Kalwaria Zebrzydowska i GPR Kęty - pisze Krzysztof Chorąży z OSP Łaśnica i stowarzyszenie na profilu facebookowym.

Podkreśla wzorową postawę i zaangażowanie druhów z OSP Łaśnica.

- Jest to kolejny przejaw wrażliwości na ludzkie cierpienie. Wrażliwość której w obecnym czasie bardzo brakuje. Kolejny dowód, że są wśród Nas, wspaniali młodzi ludzie. Młodzież w którą warto inwestować. Dla której warto żyć. Młodych którzy są Naszą przyszłością. Naszym być lub nie! - podkreśla K. Chorąży.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy