3 wypadki, 22 kolizje, 283 wykroczenia. Policja podsumowała święta

, Na sygnale, Wiadomości, 28.12.2018 09:20, red

Podsumowanie wzmożonych działań Policji w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2018

3 wypadki, 22 kolizje, 283 wykroczenia. Policja podsumowała święta
- Przez cały okres świąteczny policjanci powiatu oświęcimskiego, prowadzili wzmożone działania prewencyjne, mające na celu eliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku, a także niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W dniach od 21 do 26 grudnia na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 22 zgłoszonych kolizjach drogowych.

W trakcie pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz patroli na terenie miast i wsi, funkcjonariusze ujawnili 283 wykroczenia, za które nałożyli 46 mandatów karnych oraz sporządzili 22 wnioski o ukaranie do sądu, natomiast 215 sprawców drobniejszych wykroczeń zostało pouczonych. W ciągu tych kilku świątecznych dni policjanci przeprowadzili również 329 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali dwie osoby poszukiwane.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy