Rekordzista miał cofnięty licznik w samochodzie o prawie 400 tys. km!

, Na sygnale, Wiadomości, 21.01.2020 12:17, red
Andrychów, Targanice, Polanka Wielka.... Policjanci ujawniają kolejne takie przypadki.
Rekordzista miał cofnięty licznik w samochodzie o prawie 400 tys. km!
Policjanci z powiatu wadowickiego zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy, w których nie zgadzały się stany liczników.

W poniedziałek (20.01) policjanci wydziału ruchu drogowego podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik opla. W zatrzymanym w Targanicach na ul. Beskidzkiej samochodzie nie zgadzał się stan licznika. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w 2018 roku wynosiła 52 331. To nie jedyny taki przypadek na terenie gminy Andrychów.

Tego samego dnia, na ul. Wolfa w Andrychowie policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej motorower romet, w którym była niezgodność o 2657 km. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Z kolei 16 stycznia o godzinie 14.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci z oświęcimskiej drogówki do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Peugeot Boxer, którego kierowca jechał z prędkością 82km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 23 - letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. W trakcie czynności policjanci ujawnili, iż stan drogomierza samochodu z ostatniego badania technicznego wynosił 510 896km, natomiast stan w chwili kontroli 117 460 km, czyli o 393 436 km mniej.


Przypomnijmy, że od początku roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

Policjanci przypominają, że każdy może sam sprawdzić podstawowe dane pojazdu.

Każdy właściciel lub nabywca pojazdu może bezpłatnie w łatwy sposób sprawdzić podstawowe dane pojazdu. W tym celu należy znać: numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Szczegóły na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy