Turniej Siatkówki w Skawinie wygrywają Absolwenci z Andrychowa

Sport, Wiadomości, 21.01.2020 11:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
W niedzielę (19.01) w Skawinie rozpoczął się III Zimowy Amatorski Turniej Siatkarskich Czwórek. Turniej organizowany corocznie przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zgromadził 11 drużyn ze Skawiny i okolic.

Dzięki gościnności dyrektora Centrum Kultury i Sportu Tomasza Stawowego w turnieju mogła wziąć udział amatorska drużyna Absolwenci z Andrychowa. Zespół od wielu lat dzięki uprzejmości dyrektora CKZiU w Andrychowie Tomasza Bizonia prowadzi cotygodniowe zajęcia w budynku szkoły, którą ukończyli (dawne Technikum Mechaniczne) już wiele lat temu.

W pierwszym dniu turnieju prowadzone były rozgrywki w grupach. Tylko zwycięzcy grup mogli rywalizowali w finałach. Drużyna z Andrychowa awansowała do drugiej fazy turnieju bez straty seta.

Turniej finałowy rozpoczął się wygraną Absolwentów z drużyną Serolodeva. W finale przeciwnikiem andrychowian była drużyna która uchodziła za faworytów turnieju - drużyna Papa Gelato.

Pierwszy set był bardzo emocjonujący i drużyny doszły do 20 punktów. Ostatecznie drużyna Absolwentów dzięki swojej determinacji osiągnęła sukces wygrywając pierwszego seta. Drugi set rozpoczął się niekorzystnie dla Absolwentów - od stanu 1:5 i tak punkt za punkt stan seta osiągnął rezultat 10:15 . Dalsza część seta nieoczekiwanie potoczyła się na korzyść Absolwentów . Końcowy atak dający Absolwentom zwycięstwo wykonał kapitan drużyny Wojciech Kapela.

Po zakończonym turnieju Absolwenci otrzymali wiele gratulacji od organizatorów turnieju i kibiców. Mimo swojego wieku, bo przecież byli
dwukrotnie starsi od swoich finałowych rywali, potrafili ich pokonać.