Pijani kierowcy zatrzymani w Andrychowie i Kleczy Dolnej

, Na sygnale, Wiadomości, 18.09.2019 14:12,Pijani kierowcy zatrzymani w Andrychowie i Kleczy Dolnej

We wtorek (17.09) policjanci z Wadowic wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości.

- Niestety pomimo licznych apeli kierowanych do kierowców oraz szeregu przeprowadzonych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów nadal spotyka się nietrzeźwych kierujących - informują policjanci.

Około godz. 13:40 na ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie mundurowi zatrzymali 36-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3,3 promila.

Niespełna cztery godziny później w miejscowości Klecza Dolna, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mazda. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu. Mężczyznom grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

- Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji - podkreślają policjanci.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

-JOE-, 19.09.2019 04:00

Mandat dla takiego delikwenta powinien zaczynać się od wartość pojazdu plus trzy ostatnie wypłaty i pół roku odsiadki

Keson, 18.09.2019 20:00

Rysiek i Mietek dołączyli do 36000 którym zabrano prawojazdy