Kolizje drogowe spowodowane roztargnieniem kierowców. Policja apeluje

, Na sygnale, Wiadomości, 26.04.2019 13:15, PG
Policja apeluje o zachowanie większej uwagi i ostrożności na drodze.
Kolizje drogowe spowodowane roztargnieniem kierowców. Policja apeluje

W czwartek (25.04.2019) na drogach powiatu oświęcimskiego, m.in. w gminie Kęty i w Zatorze, doszło do kilku zdarzeń drogowych, których powodem było nieprzestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, nieuwaga oraz roztargnienie. Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni mieli pełne ręce roboty.

O godzinie 08.10 w Bielanach na ulicy Łęckiej 55 – letnia mieszkanka gminy Kęty, kierując samochodem marki Seat, podczas cofania z posesji na ulicę nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 21 – letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego, który kierował samochodem marki Iveco w wyniku czego doszło do zderzenia.

O godzinie 17.00 w Zatorze na ulicy 1 Maja doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 61 – letni mieszkaniec Zatora kierując motocyklem marki BMW najechał na tył samochodu marki Hyundai, którym kierował 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Policjanci każdego dnia podczas służby na terenie różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego podejmują działania mające na celu ograniczenie zagrożeń w ruchu drogowym. Apelują jednak do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz zachowanie większej uwagi i ostrożności na drodze, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. To elementy, które z całą pewnością wpłyną na ograniczenie zdarzeń drogowych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy