Ukradł kosmetyki i wpadł z kolegą, który przekroczył prędkość na drodze wojewódzkiej

, Na sygnale, Wiadomości, 26.04.2019 11:00, PG

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę który przekroczył prędkość oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna wiózł poszukiwanego znajomego, który chwilę wcześniej dokonał dwóch kradzieży sklepowych.

Ukradł kosmetyki i wpadł z kolegą, który przekroczył prędkość na drodze wojewódzkiej

Do zdarzenia doszło w środę (24.04.) po południu w Jawiszowicach na drodze wojewódzkiej nr 949, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 16.00 zmierzyli prędkość fiata punto jadącego od strony Brzeszcz, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Laserowy miernik prędkości wskazał, iż pojazd na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h poruszał się o 20 km/h szybciej, ponadto kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionymi wykroczeniami mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc policjanci przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec Kęt, który został poinformowany o popełnionych wykroczeniach oraz nałożeniu mandatów karnych. Następnie policjanci wylegitymowali siedzącego obok kierowcy pasażera. Okazało się, że 20 – latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez bielski sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został więc powiadomiony o zatrzymaniu.

Podczas prowadzonych czynności policjanci zwrócili uwagę na znajdującą się w fiacie torbę wyładowaną różnymi kosmetykami, maszynkami do golenia oraz artykułami spożywczymi. Właścicielem artykułów okazał się poszukiwany mężczyzna. Policjanci poprosili go o przedstawienie dowodów zakupu przedmiotów. 20 – latek stwierdził jednak, że towar kupił w jednym ze sklepów lecz paragonów nie zbiera.

Powyższy fakt szybko zweryfikowali policjanci ustalając, że kilkadziesiąt minut wcześniej doszło do dwóch kradzieży sklepowych na terenie marketów w Brzeszczach. Ze sklepów zniknęły identyczne artykuły do tych znalezionych w pojeździe.

20 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po zebraniu dowodów zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży. Następnie został osadzony w jednym z zakładów karnych. Aktualnie policjanci ustalają czy podejrzany o kradzieże miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 26.04.2019 12:05

Na sędziego nie poszło ...?