Grozili bronią gazową. Sprawcy wymuszenia rozbójniczego z Andrychowa zostali zatrzymani

, Na sygnale, Wiadomości, 04.06.2019 09:05,
Do rozboju doszło pod koniec maja.
Grozili bronią gazową. Sprawcy wymuszenia rozbójniczego z Andrychowa zostali zatrzymani

Kryminalni z Andrychowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło końcem maja. Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu bronią zażądali od niego wydania pieniędzy. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 29 maja na terenie gminy Andrychów.

- Dwaj mężczyźni przyszli na posesję pokrzywdzonego, który w tej samej chwili przejechał samochodem do domu. Młodszy z napastników podbiegł do pojazdu krzycząc do 20-letniego kierowcy by wyłączył silnik i wysiadł z samochodu. Z kolei starszy z mężczyzn przyłożył mu do głowy broń mówiąc, że ma dwa dni by wydać im 10 tysięcy złotych. Wystraszony 20-latek zaczął uciekać, jednocześnie informując o zdarzeniu Policję - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Sprawa trafiła w ręce kryminalnych z andrychowskiego komisariatu, którzy następnego dnia zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy, a 31 maja zatrzymali drugiego z mężczyzn – 28-latka (również mieszkańca gminy Andrychów).

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli u każdego z mężczyzn broń gazową. Sprawcom przedstawiono zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wobec podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy