Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie wadowickim

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 20:42, red
Mamy nowe informacje.
Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie wadowickim

Jak informuje w środę (25.03) wieczorem Urząd Wojewódzki w Krakowie, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób w Małopolsce:

- kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego

- starszego mężczyzny z powiatu wielickiego (te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny)

- kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego (na razie nie wiadomo z jakiej gminy), w stanie dobrym została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

- młodej kobiety z powiatu tarnowskiego (również w stanie dobrym została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób. W Polsce - u 1051 osób (dane z godz. 20:50, 23 marca). 14 osób zmarło.

W porównaniu do wtorku, w powiecie wadowickim o 40 wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Przebywają na niej 232 osoby - 11 w kwarantannie zbiorowej, a 221 w kwarantannie domowej.

We wtorek - trzy przypadki

Dodajmy, że we wtorek koronawirusa potwierdzono u dwóch osób z gminy Kalwaria Zebrzydowska i u jednej z gminy Brzeźnica. Z tego grona 2 osoby przebywają w domu i nie wymagają opieki szpitalnej, a jedna jest w szpitalu.

Jak informują władze Kalwarii, dwie osoby z tej gminy wróciły w ostatnich dniach z zagranicy i przebywały w kwarantannie domowej. Badania potwierdziły, że są zarażone tym groźnym wirusem.


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jolk, 26.03.2020 10:39

mikrofon nie pluje, żeby się zarazić musisz go polizać

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 26.03.2020 06:47

Niestety to kwestia czasu jak pojawi się u wrót Andrychowa. :( Jak można podsuwać taki pełny zarazków mikrofon do twarzy niewinnym ludzią???