Ciężarówka przeładowana o 14 ton! Kara odstraszy przewoźnika?

, Na sygnale, Wiadomości, 29.05.2020 17:50,
A potem drogi wyglądają tak, a nie inaczej...
Ciężarówka przeładowana o 14 ton! Kara odstraszy przewoźnika?

W piątkowy poranek (29.05) około godziny 9:00 policjanci z Suchej Beskidzkiej zauważyli, że w kierunku miasta powiatowego ulicą Role kieruje się samochód ciężarowy marki Scania. Przewoził on drewno, którego ilość już na pierwszy rzut oka wzbudzała podejrzenia.

Policjanci zatrzymali pojazd i kazali udać się w kierunku ulicy Wadowickiej w Suchej Beskidzkiej gdzie czekała już załoga Inspekcji Transportu Drogowego wraz ze specjalną wagą oraz Strażą Leśną. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne.

Kontrola pojazdu wykazała, iż przewożony ładunek waży o 14 ton więcej, niż dany pojazd mógł przewozić, a także została przekroczona dopuszczalną wysokość przewożonego ładunku. W trakcie kontroli pojazdy stwierdzono też jego nieprawidłowy stan techniczny. Kontrola zakończyła się dla kierującego kilkuset złotowym mandatem, natomiast wobec właściciela firmy przewozowej zostało wszczęte postępowanie przez ITD, za które grozi mu kara 20 tys. złotych.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 30.05.2020 06:50

To już lepiej nie nosić maseczki bo taniej wyjdzie