Agresywny wadowiczanin złamał rękę innemu kierowcy, za to że jego córka wyrzuciła gumę do żucia

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2018 15:45, PG
Guma uderzyła w szybę toyoty, co wzburzyło wadowiczanina.
Agresywny wadowiczanin złamał rękę innemu kierowcy, za to że jego córka wyrzuciła gumę do żucia

Policjanci z komisariatu policji w Brzeszczach wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami. W wyniku drogowej agresji, powodem której była wyrzucona z samochodu guma do żucia, jeden z kierowców doznał urazu ręki, a co za tym idzie, wobec drugiego zostało wszczęte postępowanie w sprawie o uszkodzenie ciała.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (05.08.) tuż po godzinie 15.00 w miejscowości Zasole w gminie Brzeszcze. W trakcie podjętych czynności policjanci ustali, że 51 – letni mieszkaniec Wadowic, jadąc samochodem marki Toyota ulicą Łęcką, w pewnej chwili dostrzegł, że z poprzedzającego go samochodu marki fiat panda, dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia.

Guma uderzyła w szybę toyoty, co wzburzyło wadowiczanina. Znacznie przyspieszył, wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni. 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku, zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu, uchylił jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny. Kierowca toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu i w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia, która znalazła się na jego pojeździe. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić policję, chwycił jego lewą rękę i wykręcił powodując złamanie kości ręki i przedramienia. Policję wezwała podróżująca wraz z 9 – letnim dzieckiem znajoma oświęcimianina. Szczegóły sprawy zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego dochodzenia.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji, policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zapewniają również, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Przypominamy również, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczt elektronicznej: [email protected], na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 12.08.2018 06:58

tak sie dac sprac co za dupa wolowa

`, 09.08.2018 20:30

Jak nie dasz dowodu na poparcie swojego komentarza to będzie to znaczyć że jesteś PeOwskim propagandzistą i baranem :-0

xpek, 09.08.2018 17:41

łał to na pewno był jakiś uchodzca z syrii . Tak powiedzieli w wiadomościach tvpis