W weekend szkoła przetrwania w górach, a w piątek ślubowanie na Rynku

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.10.2019 13:00, red
Prawdziwa szkoła przetrwania.
W weekend szkoła przetrwania w górach, a w piątek ślubowanie na Rynku

W ZDZ Andrychów, Wadowice Kęty z powodzeniem od kilku lat rozwijany jest nowy kierunek kształcenia – Technik Logistyk – klasa mundurowa. W tej klasie można nauczyć się nie tylko teorii, ale przede wszystkim praktyki. Pisaliśmy już o skokach spadochronowych w wykonaniu uczniów tej właśnie szkoły, ale to tylko przykład.

Nie jest łatwo, ale chętnych nie brakuje. We wrześniu naukę w klasie wojskowe rozpoczął nowy rocznik. Już po kilku tygodniach zająć uczniowie... spali w lesie. Dosłownie! W miniony weekend zorganizowano obóz integracyjny klas pierwszy w górach, w trakcie którego uczniowie doskonalili podstawy survivalu, alpinistyki, terenoznawstwa, maskowania, musztry.

Tymczasem już w piątek, 25 października, o godz. 10.00 w Wadowicach na Placu Jana Pawła II zaplanowano uroczyste ślubowanie mundurowych klas pierwszych. Ma być efektownie i widowiskowo.
foto: ZDZ

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 22.10.2019 15:36

@taranczako, @jolk, nie no lepiej żeby "leżeli" na telefonach. Nie byliście, nie przeżyliście to cisza !

jolk, 22.10.2019 14:13

nowa armia maciarewicza ORMO czuwa w nowym wydaniu

taranczako, 21.10.2019 13:29

Ależ "debeściarsko" wspaniale wyszkolona jet młodzież wojskowa z ZDZ w Andrychowie!