Lokalne miasta solidarne z Gdańskiem. Organizują spotkania

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.01.2019 12:50, PG
W Andrychowie i Wadowicach włodarze miasta i mieszkańcy spotkają się, by uczcić pamięć Pawła Adamowicza.
Lokalne miasta solidarne z Gdańskiem. Organizują spotkania

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do tragicznych wydarzeń w Gdańsku. Zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W sobotę odbędzie się jego pogrzeb w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 12:00.

Rodzina prezydenta wystosowała apel, by nie kupować kwiatów i zniczy a w zamian wesprzeć dwie inicjatywy. - We wszystkich miejscach, w których będziemy żegnać pana prezydenta, będą wolontariusze i puszki na dwa cele: hospicjum imienia księdza Eugeniusza Dutkiewicza i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni Pawła Adamowicza.

Prezydent RP Andrzej Duda oficjalnie wyznaczył datę żałoby narodowej w związku z morderstwem Pawła Adamowicza. Zacznie obowiązywać w piątek o godz. 17:00, będzie trwała do soboty, do godz. 19:00, czyli w czasie uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.


W Andrychowie i Wadowicach włodarze miasta i mieszkańcy spotkają się, by uczcić pamieć Pawła Adamowicza.

- Wszystkich, którzy pragną uczcić pamięć Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, w imieniu Burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Kubienia i Radnych Rady Miejskiej w Andrychowie zapraszamy w sobotę o godz.12:00 pod Urząd Miejski w Andrychowie.

Okazując duchowe wsparcie dla rodziny, przyjaciół i bliskich znajomych zmarłego Prezydenta w ciszy zapalimy znicze. - przesyła nam informację dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.

Z kolei wadowicki sztab WOŚP organizuje w czwartek (17.01) o godz. 18:00 na rynku w Wadowicach spotkanie, na które zaprasza wszystkich mieszkańców w geście solidarności z miastem Gdańsk oraz rodziną tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.

- O godzinie 18 uczcimy jego pamięć minutą ciszy, unosząc w ręce latarkę. Chętnych prosimy o zapalenie znicza pod pomnikiem Jana Pawła II przed wydarzeniem – informują organizatorzy. - Prosilibyśmy też o zachowanie spokoju i ciszy w tym trudnym czasie, mamy wielką nadzieję że pokażemy moc Wielkiej Orkiestry i to jak piękna to akcja.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 19.01.2019 08:01

specjalne podziękowania dla strażaków i innych służb

obserwator2012, 17.01.2019 19:52

barte@ Sam przestań pluć, jeśli nie wiesz to już niemodne. Podaj ręke nie kop

barte, 17.01.2019 17:41

Tak jest trzeba być razem przeciwko pisowwskiej nienawiści