Andrychowscy harcerze gotowi do pomocy

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 30.03.2020 17:50, INFORMACJA PRASOWA
Pełnoletni wolontariusze chętnie pomogą w robieniu zakupów, zakupią w aptece niezbędne lekarstwa czy wyprowadzą psa na spacer.
Andrychowscy harcerze gotowi do pomocy

Służba to jedna z trzech zasad harcerskiego wychowania, zaraz obok braterstwa czy pracy nad sobą. Harcerze z poczucia obowiązku wobec ojczyzny i drugiego człowieka, chcą nieść chętną pomoc wszędzie tam, gdzie może być potrzebna. Tak też jest i tym razem.

Od kilu dni niemal codziennie w całej Małopolsce mieszkańcom - głównie osobom starszym i samotnym - pomagają harcerze. W całym województwie jest ponad 200 wolontariuszy.

Instruktorzy Hufca ZHP Andrychów również są gotowi, by pełnić służbę podczas zagrożenia epidemicznego w naszym kraju. Pełnoletni wolontariusze chętnie pomogą w robieniu zakupów, zakupią w aptece niezbędne lekarstwa czy wyprowadzą psa na spacer.

Mają ważny komunikat:

- Jeśli znają Państwo kogoś z terenu Andrychowa lub okolic, kto mógłby potrzebować naszej pomocy, bardzo prosimy o informację. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu: 605 138 335.

Warto nadmienić, że patronat nad służbą objęło Województwo Małopolskie, a samo przedsięwzięcie jest realizowane w ramach kampanii społeczno-informacyjnej Województwa Małopolskiego “Stop koronawirusowi”.

Bądźmy razem i wspierajmy się w tym trudnym czasie!

Czuwaj,

phm. Maja Pawińska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy