We wrześniu dwie wyjątkowe imprezy w Kętach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.08.2019 12:55, PG
Kęckie Noce Rockowe i Polsko-Węgierskie Pożegnanie Lata.
We wrześniu dwie wyjątkowe imprezy w Kętach

W wrześniu w Kętach odbędzie się 9. edycja Kęckich Nocy Rockowych. Jest to impreza promująca amatorskie zespoły muzyczne, prezentujące muzykę rockową, metalową, ska, reggae, folk oraz wszelkie inne jej odmiany. Główną nagrodą jest profesjonalne nagranie studyjne.

Koncerty w ramach przeglądu KNR odbędą się 7 września 2019 r., na scenie plenerowej domu kultury w Kętach od godz. 15:00

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Farben Lehre.

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 13 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka.

Na początku września 2018 ukazała się jedenasta płyta, zatytułowana „Stacja Wolność”. 15 całkowicie premierowych kompozycji to solidna mieszanka szybkiego, dynamicznego grania oraz bardzo klimatycznych utworów, z mocnym, dalece aktualnym przekazem.

FARBEN LEHRE (skład):

Wojciech Wojda – wokal, teksty

Konrad Wojda – gitara, wokal

Filip Grodzicki – gitara basowa

Gerard Klawe – perkusja


Z kolei tydzień później w niedzielę (15.09.) o godz. 15:00 przed domem kulturyw Kętach ma odbyć się międzynarodowe wydarzenie: Polsko-Węgierskie Pożegnanie Lata.

W programie liczne atrakcje:

- występy zespołów folklorystycznych z Gminy Kęty i węgierskiego miasta Kéty,

- degustacja potraw polskich i węgierskich,

- liczne animacje dla dzieci,

- zabawa taneczna z zespołem muzycznym Duet Lux,

- stoiska gastronomiczne i rękodzieła ludowego.

Współpraca pomiędzy miejscowością Kéty (Węgry, region Tolna) a Gminą Kęty trwa od roku 2016. Jej inicjatorem był burmistrz miejscowości Kéty – Gödrei Zoltán, który zauważył podobieństwo w pisowni obu nazw własnych oraz Keť na Słowacji (kraj nitrzański, w powiat Levice). Pomysł wspólnego spotkania przedstawicieli trzech miejscowości o podobnych nazwach został przychylnie przyjęty przez Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara. Spotkanie zapoczątkowujące późniejszą współpracę odbyło się w Kętach.

Partnerstwo zawarte pomiędzy trzema wymienionymi samorządami ma na celu pogłębienie kontaktów, wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i informacji, a także kształtowanie dialogu opartego na równości i suwerenności jak również zachęcenie lokalnych organizacji i stowarzyszeń do współpracy.

W roku 2018 rada Miejska w Kętach podjęła Uchwałę nr XLIX/438/2018 z 29 czerwca 2018 r. w sprawie współpracy partnerskiej pomiędzy miejscowością Kéty (Węgry) a Gminą Kęty (Polska).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy