Kolejne obchody Dnia EKO-Dziecka [FOTO]

Region, Kęty, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.06.2018 15:04, INFORMACJA PRASOWA Domu Kultury w Kętach
Kolejne obchody Dnia EKO-Dziecka za nami! Jak co roku staraliśmy się w atrakcyjny sposób podkreślić istotną rolę środowiska naturalnego w naszym otoczeniu.
Kolejne obchody Dnia EKO-Dziecka [FOTO]

Rozpoczęliśmy świętowanie od Rodzinnego Rajdu Rowerowego, poprzedzonego rozgrzewką z Panią Anetą Bogacz z Kęckich Harpaganów. Trasa rajdu prowadziła przez Kęty, Nową Wieś, Bielany, Malec i Osiek. Zarejestrowaliśmy 166 uczestników, w tym najmłodszą rowerzystkę – Anastazję Porębę. Najstarszym uczestnikiem był Pan Andrzej Mróz, którego dokonania sportowe są godne podziwu. W tym roku, największą rodziną byli Państwo Głód w składzie sześciu osób- rodziców, trójki dzieci oraz dziadka. Powyższym uczestnikom przyznaliśmy nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Kęty. Mimo deszczu, który zaskoczył uczestników na trasie, nie daliśmy za wygraną. Nagrodą za pogodowe utrudnienia w trakcie jazdy był grill zorganizowany na półmetku trasy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osieku, gdzie pożywne posiłki przygotowały dla nas Panie ze Stowarzyszenia Integracyjnego Wspólna Sprawa w Osieku. Dziękujemy z tego miejsca Pani Krystynie Dusik, dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku, za udostępnienie nam pięknych terenów OSiR Osiek. Na mecie Rodzinnego Rajdu Rowerowego czekał na nas pyszny żurek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Witkowic.

W organizacji rajdu pomogła Nam Policja, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Grupą Poszukiwawczo- Ratowniczą w Kętach - Ratownictwo z pasją. Dzięki nim cała impreza przebiegła bezpiecznie. Dziękujemy!

Tematem tegorocznego Dnia EKO-Dziecka był Robin Hood i jego przygody. Obchody uświetniały występy dziecięcych zespołów artystycznych. Na scenie Domu Kultury wystąpili:

  • SAMORZĄDOWA PLACÓWKA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NR 1 W KĘTACH
  • GRUPA FRESH BEAT
  • Duety JULITA PASZEK & NICOL KOZIEŁ oraz ADA SŁONKA & WIKTORIA JORDANEK
  • SEKCJA CAPOEIRY
  • SARA SAŁATA
  • JOANNA WIĘCEK
  • DOMINIK SAŁATA
  • LENA DUBIEL
  • FORMACJA TANECZNA FUNKY
  • MAŻORETKI

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia lasu w szkle, gdzie uczestnicy mogli tworzyć wspaniałe kompozycje roślinne, z wykorzystaniem sukulentów, bluszczy, różnych, barwnych dodatków. Stanowisko później przekształciło się w produkcję ekologicznych, lnianych toreb, które dzieci wraz z rodzicami dekorowali farbami w różne esy-floresy, czy motywy kwiatowe. Kreatywności nie było końca, ponieważ obok prowadzone były warsztaty papiernicze z Fabryką Kreatywności- dowiedzieliśmy się co nieco o nośnikach danych, skąd wziął się papier, wiemy już jak stworzyć kartkę papieru czerpanego. Mogliśmy również cofnąć się na moment w czasie i spróbować swoich sił pisząc gęsim piórem.

Uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych na naszej imprezie wywołał pokaz sokolniczy, wykonany przez A.KUKU z Gliwic. Agnieszka i Bartek to pasjonaci, którzy umożliwili nam zobaczenie drapieżnych stworzeń dosłownie na wyciągnięcie ręki. Poznaliśmy ich zachowania, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, zobaczyliśmy robiące ogromne wrażenie przeloty. Mieliśmy okazję poznać pięcioro ich podopiecznych- Myszołowa towarzyskiego- Sijo, Pustułkę- Tolę, Puchacza- Magnusa oraz Pójdźkę- Tadzika. Był z nami również ich największy okaz, czyli Orzeł Stepowy- Kali.

Jeśli Robin Hood to oczywiście strzelanie z łuku, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, a najlepsi strzelcy otrzymywali od nas drobne upominki.

Podczas imprezy został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Projekt plakatu zdobywczyni pierwszego miejsca stał się plakatem promującym całą naszą imprezę. Jeszcze raz gratulujemy Roksanie Jekiełek (5l.) i życzymy dalszych sukcesów!

Uczestnicy mogli również zobaczyć jak wygląda życie pszczół, spróbować swojskiego miodu, a to wszystko zapewniło nam Koło Pszczelarzy w Kętach.

DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ I MAMY NADZIEJĘ, ŻE W PRZYSZŁYM ROKU SPOTKAMY SIĘ W JESZCZE LICZNIEJSZYM GRONIE.

Sponsorem Głównym wydarzenia był GAZ-System

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Kęty Spółka realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Skoczów - Komorowice - Oświęcim.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

więcej informacji na stronie: http://www.gaz-system.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania gaz system logo

Dziękujemy również naszym sponsorom


Firmie SABIPOL, która podarowała nam naczynia, niezbędne do przeprowadzenia warsztatów tworzenia lasu w szkle.

Sklepowi Zabawkowemu URWIS, który ufundował nagrody dla uczestników imprezy.

Sklepowi Rowerowemu CYKLO-KĘTY za podarowanie nam nagród dla uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Firmie Danone za ufundowanie smakołyków dla uczestników imprezy.

NASI PARTNERZY:

Policja

Straż Miejska

OSP z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą w Kętach

Koło Pszczelarzy

NASI PATRONI MEDIALNI:

Fakty Oświęcim

Kronika Beskidzka

MOSIR Oświęcim

MGOK Wilamowice

Beskidzka24

BB365 portal Czasu wolnego

Ekologia.pl

Mamnewsa.pl

InfoKęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy