Trzecia próba wprowadzenia podwyżki cen za wywóz śmieci w gminie Andrychów

Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 18.05.2017 20:15, (red)
Zgodnie z przypuszczeniami, do konsultacji trafił projekt uchwały zakładający podwyżkę opłaty śmieciowej w Andrychowie.
Trzecia próba wprowadzenia podwyżki cen za wywóz śmieci w gminie Andrychów

Jak pisaliśmy, kilka dni temu prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Marek Drożdż podał się do dymisji, a gmina ogłosiła nowy przetarg na wywóz odpadów komunalnych z posesji w gminie Andrychów. Jest problem, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta i znacznie przewyższa ona "budżet śmieciowy"

 

ZOBACZ: Konkurs na prezesa, podwyżka na horyzoncie?

 

To praktycznie przesądza, że konieczna jets podwyżka. 

 

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt uchwały zakładający podwyższenie wysokości opłaty śmieciowej. Propozycja zakłada 10 zł od osoby miesięcznie (obecnie 8 zł) w przypadku segregacji śmieci oraz 18 zł od osoby miesięcznie (obecnie 16 zł), jeśli ktoś nie segreguje.

 

Projekt zakłada, że podwyżka wejdzie w życie od 1 lipca tego roku. Wcześniej decyzję w tej sprawie muszą podjąć radni (prawdopodobnie już 26 maja), a konsultacje przeprowadzone zostaną 25 maja o 8 rano w magistracie.

 

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej dwukrotnie występował do radnych z wnioskiem o podwyżkę cen śmieci w gminie Andrychów. Radni nie zgodizli się. Jak zdecydują teraz?

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

franus15, 23.05.2017 08:57

My płacimy za segregację a wszystko i tak trafia do jednej śmieciarki to za co my płacimy weźcie sobie obetnijcie pensje i zobaczmy czy wam tak będzie pasowało a nie z ludzi żerować

tomasz2, 22.05.2017 17:41

Bzdrury opowiadają opłacani klakierzy zakolandii. Nawet w okolicy Andrychowa dużo duzo więcej darmowych koncertów a ceny za śmieci niższe. I nikt nie mówi o ich podwyższaniu. U nas katastrofa. Niech się radni zastanowią czy chcą być z Żakiem który jak czytam znowu chce podwyższac ceny czy z mieszkańcami. Jak chcą być z Żakiem to niech nie zdziwą się jak zobacza siebie na ulotkach w otoczeniu króla podwyżek cen śmieci Tomasza jako jego giermkowie.

igor327, 22.05.2017 17:07

ćpuny z Wielkiego Cycka dostały 30 klocków za wypicie browara ze Zdziskiem - ile to worów śmieci ? na igrzyska milion zeta - ile to worów śmieci ? ile worów śmieci utopiła pewna pani na nieudanych imprezach ? . biedaki tego nie widzą...biedaki zazdroszczą Wieprzowi że tam taniej ;-)))

inzynier, 22.05.2017 09:23

chcecie mieć darmowe koncerty ? no to teraz brakuje pieniędzy w budżecie

specnarz, 22.05.2017 04:10

Dowiedziałem się że w Kętach odpady biodegradowalne są przetwarzane na nawóz a później sprzedawane. A może by tak samo w Andrychowie...

smieciarz, 21.05.2017 17:22

Odnosząc się do wszystkich plujących i zionących jadem ,Prezes ZGK Marek Drożdż wcale nie jest (bo do powołania nowego prezesa wciąż pełni obowiązki) złym zarządzającym miejską spółką, problem jest bardzo banalny ,nie mógł dalej akceptować poczynań niektórych zarządzających Gminą decydentów.

smieciarz, 21.05.2017 17:15

Odnosząc się do wszystkich plujących i zionących jadem ,Prezes ZGK Marek Drożdż wcale nie jest (bo do powołania nowego prezesa wciąż pełni obowiązki) złym zarządzającym miejską spółką, problem jest bardzo banalny ,nie m

kriisu78, 21.05.2017 08:51

rafi - potwierdzileś opinię o sobie, ze jesteś debilem. ......................... .......................... Mam nadzieje ze ktoś z ZGK poda do sądu tego idiotę rafiego za pomówienia. ................................................... Wem, ze Pan Drożdż nie polemizuje z anonimami, ale temu idiocie mocarzowi ktoś musi coś napisać. mocarz - odpowiem ci tak. Minimum dwa razy zrobił coś dobrego dla innych . Znajac jego dzieci mogę zdecydowanie stwierdzić, że w przeciwieństwie do twojego ojca , nie spłodził idiotów. A to dla środowiska mądrych osób ma niebanalne znaczenie.

mocarz, 20.05.2017 17:23

Marek Drożdż a Ty zrobiłeś coś dobrego w tym swoim zafajdanym, komuszym życiu ?

lelum, 20.05.2017 08:21

Uwaga uwaga!!! Rafi byl dzis widziany ok godz 6.34 w krzakach na ul. Batorego. Jak donosza tajni informatorzy prowadzil tam zakamuflowane dzialania opracyjne celem stwierdzenia zawartosci alkoholu w wydychanym powietrzu pracownikow zgk. Jak zakonczyla sie enigmatyczna eskapada dowiemy sie juz niebawem. Wkrotce aktualizacja.

igor327, 19.05.2017 16:08

uczepiły się bezmózgi tego Wieprza...prymitywy nawet nie wiedzą że to inna gmina nie pasuje ??? przeprowadźcie się do Wieprza,toboły jedne !!! zaoszczędzicie 3 zeta na browara ;-)))

rafi, 19.05.2017 13:46

Komentarz usunięty przez autora.

lelum, 19.05.2017 09:44

rafi, 2017-05-18 20:46:45 To teraz zgk juz nie bierze udzialu w przetargu,bo sobie z tym nie radzi,czemu w Wieprzu wywoza za 5zl a w pozostalych wioskach az 60procent drozej!!!!wystarczy ceny zrownac wszystkim po 8zl...i po problemie.a caly zarzad zgk do dymisji!!! Rafciu ty naprawdę jesteś upośledzony i to zdrowo. Daje ci wiek na poziomie może gimnazjum. ZGK startowało w przetargu jako jedyne w konsorcjum. I co? Jajco bo banda radnych myśli że to można wywozić za darmo. Frajerzy i tyle. Zobaczymy za parę miesięcy drugi neapol rafciu. Będziesz mógł się kąpać w swoich śmieciorach. Buahahahah :-P

kalafior, 19.05.2017 09:15

@Andriu W pozostałyc h wioskach tej gminy jest podobnie:każdy ma podpisany worek,kubeł , też ma numer .Graty zbierają 2-5 km od domu i to chyba raz w roku że większośc mieszkańców wiosek robi to we własnym zakresie tak jak w Wieprzu a dalej mamy 8 zł i chcą nam podniesc? Pytam radnych,Zgkim I burmistrza gdzie tu jest logika i sprawiedliwośc?

Andriu, 19.05.2017 08:34

W wieprzu każdy worek musi być podpisany i wychodzi czy segregujesz czy nie, a w mieście walą wszystko jak leci, do jednego kubła, po za tym musza mieć kompostowniki bo odpadów zielonych nie przyjmują. no i wywóz jest po jednym razie w miesiącu raz mieszane raz segregowane. poza tym sami musimy odwozić wielkogabarytowe śmieci do pszoku

troll, 19.05.2017 07:27

Wiecie dlaczego w Wieprzu mają o połowę mniej śmieci i płacą 5 zeta?? Bo się nie p....lą ( przepraszam), tylko połowę śmieci puszczają w atmosferę i w NASZE płuca. Proste!!!

specnarz, 19.05.2017 04:24

Szanowni Radni. Poproście ZGK o dane dotyczące efektywności segregacji w poszczególnych, obsługiwanych rejonach z podziałem na rodzaje. Poproście o informacje na temat wpływów z odsprzedaży surowców wtórnych. Zapytajcie ile kosztuje wywóz "na zawołanie" mebli spod altan na Andrychowskich osiedlach. Jeżeli dana wspólnota czy dom nie segreguje lub oddaje bardzo dużo odpadów biodegradowalnych itp to trzeba z tego wyciągnąć wioski. Jeżeli mieszkaniec Wieprza ma taniej bo lepiej segreguje, zagospodarowuje odpady zielone i nie oddaje popiołu to dlaczego ja czyniąc tak samo mam pokrywać koszty tych którzy nie chcą mieć kompostownika czy segregacje mają w poważaniu bo nikt tego nie sprawdza? Zakładam iż można ustalić dodatkową stawkę dla opornych gospodarstw czy spółdzielni. Nawet jeżeli nie przejdą podwyżki to gmina będzie musiał dopłacać. Przypuszczam więc iż wkrótce wzrosną podatki bo kasa musi się zgadzać. Jedynym sposobem na brak podwyżek jest więc dogłębna analiza i prawdopodobnie wprowadzenie zróżnicowanych stawek. Jednolite opłaty dobrze się liczy ale nawet jeśli będzie musiał powstać do tych obliczeń dodatkowy etat to i tak będzie dużo taniej. Do komentujących: Błagam was, nie mieszajcie w to polityki - lepiej podajcie jakieś pomysły na poprawę obecnego stanu. Zakładam iż niektórzy radni lub ich bliscy mogą czytać komentarze i może z któregoś skorzystają. Na pewno są wśród nas różni specjaliści którzy mogą dołożyć swoją cegiełkę do zbudowania czegoś lepszego.

marcin1970, 18.05.2017 19:33

Najprościej sięgnąć do kieszeni podatnika :( Czy Żak to wymyslił podczas wycieczki (określenie mamnewsa) do Gruzji? pardon - "wyjazdu delegacji" (określenie propagandy): Żak, jego kobieta, wiceburmistrz i dyrektor wydziału........ Żak 7 rok rządzi. Jak niczego innego jak kolejna podwyżka cen nie potrafi wymyśleć to cóż.... Drodzy radni: wiadomo: Żaka stać (13 - 14 tys na miesiac zarobku), klakierów zakolandii stać, oj stać tyle zarabiają ale myślicie że zwykłych ludzi też stać? Myślicie że wam wybaczą?

gregory, 18.05.2017 19:15

co do tematu - ludzie myśleli że ostatnio to Żak przegiął jak pojechał do małej gminy w Gruzji w delegację z kobietą, wiceburmistrzem i jakimś kierownikiem (tak pisali dziennikarze). I jeszcze dawał wyluzowane zdjęcia na facebooku polecając Gruzję ludziom zarabiającym np. 1500 zł i nie mającym szansy na „delegacje”. Ale ta heca jak jaą ludzie nazwali to była przygrywka. Niech sie radni dobrze zastanowią do kogo im bliżej burmistrza słynącego z chęci podwyższania cen śmieci i wojaży czy do mieszkańców?

gregory, 18.05.2017 19:11

to prawda. w ostatnim czasie 3 razy była sprawa podwyżek cen śmieci. raz przeszła. pod dokumentem był podpis Żaka. Dwa razy nie przeszło ale pod dokumentami dla radnych był podpis Żaka. Sami radni je pokazywali mieszkańcom Jeśli zaprzyjaźnione z Żakiem media (albo takie którym urząd płaci pieniędzmi podatników) nie chce o tym pisać to trudno. Dokumenty są, ludzie je widzą i wyciągają wnioski.

kalafior, 18.05.2017 19:09

Dlaczego mieszkańcy wsi mają wszystko segregowac,worki kupowac ,2-5 km mieć do zbiórki mebli i jeszcze za mieszkanców miasta dopłacać ??W Wieprzu jest 5 zł ,czy my z pozostałych wiosek jesteśmy inni,gorsi?

tomekx, 18.05.2017 19:07

A może warto przypomnieć że za kadencji burmistrza Żaka ;podatki lokalne które wszyscy płaca pozostają na niezmienionym poziomie od 6 lat

martinez, 18.05.2017 19:00

Trzeba też przypominać że kiedy Żak próbował poprzednim razem wprowadzić podwyżkę to prasa pisała że gdyby weszła w życie to Andrychów miałby razem z Chrzanowem NAJWYŻSZE ceny. Czyli w wielu innych miejscach może być TANIEJ.

martinez, 18.05.2017 18:58

Żak - król podwyżek cen śmieci - tak go nazywają w Andrychowie. wprowadzili za niego w 2015 roku podwyżkę potem próbował Żak znowu. Na szczęście radni nie zgodzili się. Miejmy nadzieję, że teraz też nie zgodzą się ps. przy poprzednich podwyżkach jakie ostatnio próbowali wprowadzać na dokumentach był podpis Żaka. to tak dla wyjaśnienia bo opłacani pseudo dziennikarze plus klakierzy kłamali w tej sprawie żeby wybielić Żaka.

rafi, 18.05.2017 18:46

Komentarz usunięty przez autora.