Takie atrakcje tylko w tej szkole. Uczniowie ZDZ skoczyli! [VIDEO]

Andrychów, Wadowice, Wiadomości, 24.05.2017 15:15, DK
Dla kilkudziesięciu uczniów ze szkół ZDZ nadszedł dzień prawdy... Zobaczcie film.
Takie atrakcje tylko w tej szkole. Uczniowie ZDZ skoczyli! [VIDEO]
Zespół Szkół ZDZ Andrychów, Wadowice, Kęty to szkoła, która już od kilku lat bynajmniej nie poprzestaje na standardowych programach nauczania.
 
 
Proponuje różnorakie kierunki kształcenia, a programy wplata różne nowości. I tak, od dwóch latach uczniowie Technikum Logistycznego ZDZ w Wadowicach i w Andrychowie mogą uczestniczyć w kilkumiesięcznym kursie spadochronowym. Kilka dni temu miał miejsce spektakularny finał tego szkolenia – skoki spadochronowe na bielskim lotnisku w Aleksandrowicach.
 
W skokach wzięło udział 36 uczniów z Technikum Logistycznego w Wadowicach i Andrychowie. W nowym roku szkolnym tego typu atrakcje będą mieli zapewnione także uczniowie technikum przy ZDZ w Kętach.
To dla nastolatków było wielkie przeżycie, wymagające odwagi.

Zespół Szkół ZDZ Andrychów, Wadowice, Kęty to szkoła, która już od kilku lat bynajmniej nie poprzestaje na standardowych programach nauczania. Proponuje różnorakie kierunki kształcenia, a programy wplata różne nowości. I tak, od trzech lat uczniowie Technikum Logistycznego ZDZ w Wadowicach i w Andrychowie mogą uczestniczyć w kilkumiesięcznym kursie spadochronowym. W czwartek, 18 maja, miał miejsce spektakularny finał tego szkolenia – skoki spadochronowe na bielskim lotnisku w Aleksandrowicach.

 

W skokach wzięło udział 30 uczniów z Technikum Logistyczno-mundurowego w Wadowicach, Andrychowie i Liceum Ogólnokształcącego – mundurowego w Kętach. To dla nastolatków było wielkie przeżycie, wymagające odwagi. Skoki przeprowadzone zostały pod okiem doświadczonych skoczków i instruktorów.

 

Instruktorem w ZDZ był Piotr Królak, który odbył już około 5 tysięcy skoków. To on przygotowywał młodzież.

Zobaczcie nagranie.

 

- Nie zaprzestajemy  programu kształcenia spadochronowego młodzieży klas mundurowych, skoki spadochronowe dla nich dużo znaczą , budzą wiele emocji…ale ostatecznie ogromnie ich wzmacniają. Młodzież jest tak pochłonięta samym skokiem, że inne problemy odkładają….po skoku to już nie te same osoby, czujemy , że stać ich na jeszcze inne wyzwania. Sądzę , że to sport nie dla przeciętnych…niewielu, nawet pracujących w służbach mundurowych odważyło by się na to, czego dokonała nasza młodzież , dlatego jesteśmy z nich bardzo dumni! - mówi Zofia Wanat, dyrektor Zespołu Szkół im. AK w Andrychowie, ZDZ Katowice Szkoły w Andrychowie, Wadowicach i Kętach

 

Dodaje: - Chcemy wprowadzić więcej kursów, szkoleń…..myślimy o uprawnieniach wodniackich, żeglarskich czy motorowodnych….co bardzo ładnie wpisuje się w napełniający się zbiornik wodny w Świnnej Porębie - Jezioro Mucharskie, chcemy te sprzyjające możliwości terenu jak najbardziej wykorzystać. Chcemy aby nasza młodzież miała solidne przygotowanie nie tylko do pracy zawodowej, ale również do życia….

- Musimy się pochwalić , że ostatnie egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe potwierdziły wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach. Zarówno w szkole w Andrychowie jak i w Wadowicach młodzież technikum na kierunku Logistyka i Fryzjerstwo zdała egzaminy w 100%. Chcemy aby nasza młodzież miała solidne przygotowanie nie tylko do pracy zawodowej, ale również do życia…. Musimy się pochwalić, że ostatnie egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe potwierdziły wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach. Zarówno w szkole w Andrychowie jak i w Wadowicach młodzież technikum na kierunku Logistyka i Fryzjerstwo zdała egzaminy w 100% - mówi Zofia Wanat.

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 18.05.2017 17:34

Szkoda że ZDZ nie robi kursu dla doroslych.