Andrychowski „ogólniak” z nowym parkingiem

, Gospodarka, Wiadomości, 02.04.2020 09:45, INFORMACJA PRASOWA
Nie była to może wielka inwestycja, ale bardzo oczekiwana
Andrychowski „ogólniak” z nowym parkingiem

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie ma nowy parking. - Bardzo się z niego cieszymy. Dodatkowo kilka tygodni temu wycięte zostały zeschłe grusze, które przy silnych wiatrach stanowiły zagrożenie dla użytkowników parkingu. Tak więc ostatecznie udało się rozwiązać dwie sprawy – informuje dyrektor placówki Katarzyna Przebinda-Niemczyk.


Inwestycja - wyłożenie kostką brukową ponad 900 m2 parkingu rozpoczęła się w 2017 r. i przebiegała dwuetapowo. Koszt renowacji wyniósł 85 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu Powiatu Wadowickiego.

Jak już wielokrotnie wskazywałam, szkolnictwo to jeden z naszych priorytetów. Chcemy, aby oświata w powiecie wadowickim stała na jak najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o samo kształcenie, to udaje się to, o czym świadczą m.in. bardzo dobre wyniki matur. Ale chcemy również, aby systematycznie polepszały się warunki, w jakich uczy się nasza młodzież. Czasami są to duże inwestycje, czasami mniejsze, ale równie potrzebne. Każdy kto miał okazję parkować przy andrychowskim LO, doceni zmianę, jaka zaszła – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

To nie jedyna zmiana w tej placówce, jaka dokonała się w ostatnim czasie z pomocą powiatowych funduszy.

- Dzięki wsparciu finansowemu organu prowadzącego zakupiliśmy i zainstalowaliśmy ścianę przesuwną, dzięki której dużą szkolną świetlicę udało się przedzielić na dwie sale lekcyjne. Nasza radość byłaby jednak pełna, gdyby można było już w praktyce sprawdzić i dźwiękoszczelność ściany przesuwnej i nowy parking. Z niecierpliwością czekamy więc na powrót uczniów i nauczycieli do szkół. Wszyscy tęsknimy za normalnością – podsumowuje K. Przebinda-Niemczyk.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy