Ile kosztuje wizyta u dentysty w Krakowie

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.04.2019 13:21, ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Ile kosztuje wizyta u dentysty w Krakowie

Umawiając się na wizytę do lekarza dentysty często zastanawiamy się dlaczego ceny za te same zabiegi stomatologiczne są sobie nierówne. U jednego specjalisty zapłacimy więcej, zaś u drugiego mniej. Od czego to zależy? Różnice cen mogą wynikać przede wszystkim z jakości materiałów, z których wykonywana jest dana usługa, jak również profesjonalnego wyposażenia gabinetu.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to jedna z najpopularniejszych dziedzin stomatologii. Swoim działaniem obejmuje leczenie wszelkich zmian chorobowych zęba oraz jego poprawną anatomiczną odbudowę. Oprócz tego rozwinęła się również dziedzina, do której należy stomatologia dziecięca, zwana inaczej pedodoncja. Przed właściwą wizytą dziecka u tego rodzaju lekarza, w niektórych gabinetach możliwa jest wizyta adaptacyjna, w celu zapoznania się malucha ze sprzętem oraz miejscem pracy stomatologa. Zazwyczaj wizyty te są płatne w wysokości od 50-80 zł, a w niektórych placówkach pozostają bezpłatne.

Gabinet Dentystyczny Estetica Beauty Dent oferuje wypełnianie wszelkich ubytków materiałem kompozytowym bądź glasjonomerowym. Dzięki temu możliwe jest dobranie idealnego odcienia plomby do naturalnej bieli zęba pacjenta. W zależności od tego, jak wielki jest ubytek w gabinecie Estetica Beauty Dent cena waha się od 130 do 220 zł. Natomiast w innych gabinetach stomatologicznych odpłatność za usługę, jaką jest wypełnianie ubytku wynosi od 220 zł.

Leczenie kanałowe

Polega ono na wyczyszczeniu komory zęba i jego chorej miazgi. W związku z rozwiniętą próchnicą, to ostateczny sposób na uratowanie go przed usunięciem. Leczenie kanałowe w gabinecie Estetica Beauty Dent jest całkowicie bezbolesne i zazwyczaj kończy się na jednej lub kilku wizytach.

Gabinet stomatologiczny wyposażony jest w nowoczesne, profesjonalne sprzęty, co sprawia, że wizyta u stomatologa nie jest przykrym obowiązkiem. Dentysta w Krakowie za leczenie kanałowe pobiera opłatę w wysokości 500-800 zł.

zabieg stomatologiczny


Usunięcie zęba

To proces należący do chirurgii stomatologicznej, w wyniku którego usuwany jest ząb wraz z korzeniem, umiejscowiony w zębodole. Mimo, że wśród wielu pacjentów ta procedura wzbudza niemały strach - jest to prosty zabieg. W mieście Kraków usługa ta kosztuje w granicach 200-400 zł. Usunięcie zęba mlecznego wraz ze znieczuleniem to koszt od 100 zł.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg, który sprawi, że będziemy mogli cieszyć się piękny, śnieżnobiałym uśmiechem, co bez wątpienia przyczyni się do tego, iż staniemy się bardziej pewni siebie. To proces, który wyeliminuje wszelkie przebarwienia, które wystąpiły na zębach. Gabinet Estetica Beauty przygotował ofertę, która jest w stanie spełnić nawet wygórowane oczekiwania wszystkich klientów. W oparciu o nowoczesną formułę, działanie przeprowadzane jest przy użyciu precyzyjnej lampy Beyond Polus. Cena w gabinecie to 600 zł (zwiększa się wraz z ilością powtórzeń).

W zakresie usług związanych z naturalnym przywracaniem bieli uzębienia wykonywany jest także zabieg - skaling piaskowanie. To metoda wybielania podczas której dokonuje się usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni korony zęba. Koszt krakowskich stomatologów za wykonanie owej usługi wynosi od 100 zł wzwyż.

Stomatologia estetyczna

W ramach oferty stomatologii estetycznej możliwe jest założenie licówek. Do najbardziej popularnych należą: licówka kompozytowa oraz licówka porcelanowa. Jest to cienka warstwa materiału, którą nakłada się na zęba, w celu wyrównania jego kształtu oraz koloru. W zakresie tej usługi można także skorzystać z nałożenia korony nazębnej, której zadaniem jest przysłonięcie całkowicie zepsutego zęba oraz jego wzmocnienie. Ceny za takowe usługi w mieście wynoszą od 200 do 1000 zł.

Oprócz tego niektóre gabinety stomatologiczne uwzględniają w swojej ofercie aplikację nakładki, jaką jest szyna relaksacyjna, która ma szerokie zastosowania w stomatologii. Przede wszystkim pomaga w leczeniu wszelkich wad zgryzu. Przedział cenowy wynosi od 250 do 700 zł.

wizyta u dentysty


Proteza szkieletowa

Równe i proste zęby są podstawą wyglądu każdego człowieka. W przypadku braku jakiegokolwiek uzębienia gabinet Estetica Beauty Dent oferuje swoją pomoc poprzez różnorakie protezy, które poprawią wygląd uzębienia. Imitacja zębów wykonana jest

z akrylu, składającej się dodatkowo z płyt protezy, która jest idealnie dopasowana do ich naturalnego koloru. W zależności, jak wielka jest odbudowa uzębienia oraz materiał służący jej wykonaniu(porcelana, ceramika) cena w gabinecie waha się od 1000 do 4000 zł.

Podsumowanie

Gabinety stomatologiczne w dążeniu do pięknego, zdrowego uśmiechu oferują nam szeroki zakres możliwości. Przed ostatecznym wyborem ewentualnego gabinetu należy uwzględnić rodzaj materiałów, z jakich wykonane są produkty, precyzyjny i nowoczesny sprzęt oraz cenę. Warto wziąć pod uwagę profesjonalną ofertę, jaką proponuje nam Gabinet Dentystyczny Estetica Beauty Dent.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy