CKZiU, czyli Czas Korzystnych Zmian i Unowocześnień w „Ekonomiku”. Zobacz film!

Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.05.2017 08:10, REKLAMA
Blisko 5 mln zł trafiło do wadowickiego „Ekonomika” na rozwój szkolnictwa zawodowego. Na co zostaną wydane pieniądze? Zobaczcie film na temat korzyści, jakie przyniesie nowo powstałe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w branży turystyczno-gastronomicznej.
 CKZiU, czyli Czas Korzystnych Zmian i Unowocześnień w „Ekonomiku”. Zobacz film!

W bieżącej kadencji władze Powiatu Wadowickiego postawiły na zdecydowany rozwój szkolnictwa zawodowego. Dzięki wytężonej i żmudnej pracy, samorząd powiatowy wywalczył ogromne środki finansowe w wysokości blisko 15 mln zł (w tym 14 mln zł z Unii Europejskiej). To najwyższa dotacja w całej Małopolsce, w ramach której Powiat Wadowicki utworzył trzy Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU), dwa w Wadowicach i jedno w Andrychowie.

W miejsce Zespołu Szkół Nr 3 w Wadowicach powstało CKZiU w branży turystyczno-gastronomicznej – z łączną kwotą dofinansowania 4,8 mln zł (z czego 4,32 mln zł z Unii Europejskiej, a ok. 400 tys. zł z budżetu Powiatu).

O tym, na co zostaną wydane ogromne środki pieniężne i jakie korzyści przyniesie nowe Centrum, uczniowie oraz pedagodzy z „Ekonomika” opowiadają w poniższym materiale filmowym. Zobaczcie sami!

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Brak komentarzy