reklama
reklama

Wodociągi apelują o oszczędzanie wody

Wiadomości, 11.07.2016 10:30, (red)
Nietypowy apel w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.
Wodociągi apelują o oszczędzanie wody

W Kalwarii Zebrzydowskiej obawiają się, że... może zabraknąć wody. W mieście i okolicach w czasie ŚDM może przebywać kilka tysięcy turystów.

 

Kierownictwo Miejskiego Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaapalowało, aby podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) „zwrócić szczególną uwagę na racjonalne korzystanie z wody miejskiej i ograniczenie jej zużycia wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych - nie należy wody z sieci miejskiej używać do mycia samochodów, placów, podlewania trawników i ogrodów oraz napełniania basenów”.

 

Problem potęgowany będzie faktem, iż obchody ŚDM przypadają w okresie letnim. Wodociągi w tym czasie pracują przy maksymalnym obciążeniu, któremu na pewnych odcinkach sieci mogą towarzyszyć okresowe braki wody i spadki ciśnienia.

 

- Zalecane jest wykorzystywanie w tym okresie zasobów studni przydomowych przez wszystkich tych odbiorców, którzy mają taką możliwość – apeluje MZWiK.

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy