W niedzielę bieg dla ciężko chorego Filipa. Każdy może się przyłączyć

, Wiadomości, 26.04.2018 15:10, red
To takie połączenie przyjemnego z pożytecznym.
W niedzielę bieg dla ciężko chorego Filipa. Każdy może się przyłączyć
Filip Tomski to 9-letni mieszkaniec Spytkowic (powiat wadowicki). Uczęszcza do szkoły podstawowej nr 2. Zapalony piłkarz, kibic Wisły Kraków. W 2017 roku zachorował na Nowotwór złośliwy. Chłoniak nieziarniczy T- komórkowy.

Od tej pory trwa walka o jego życie. Pisaliśmy już o organizowanych w całym regionie akcjach rejestracji w Bazie dawców szpiku "DKMS".

Teraz do pomocy chłopakowi mogą przyłączyć się wszyscy lubiący aktywny wypoczynek.

W niedzielę (29.04) o godz. 14.00 przy Zamku w Spytkowicach odbędzie się V Koleżeński Bieg Spytkowicki pod hasłem "Biegniemy po zdrowie dla Filipa". Podczas wydarzenia odbędzie się kiermasz przygotowany przez przyjaciół na rzecz Filipa. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziecka. Po raz kolejny będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS.

Wszelkie informacje o biegu można uzyskać u organizatora - Amatorski Klub Aktywnych ,,Spytaktiv ". Kontakt z przedstawicielem zespołu można uzyskać w Urzędzie Gminy Spytkowice pod nr telefonu: 33 8791820

Dla uczestników przygotowano kilka dystansów, ale... - Podczas biegu wszyscy biegniemy razem dopiero ostatnie ok 3 km jest mała rywalizacja. Formalnie udział w biegu od 16 lat natomiast wszyscy w tym dzieci robimy rundkę honorową dookoła zamku około 400 metrów i łączymy siły aby Filipkowi dać naszą niesamowitą energie z nieba i ziemi :) Po biegu planujemy klimatyczną integrację przy ognisku. Do zobaczenia – zachęcają organizatorzy biegu.

Szczegóły na plakacie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy