reklama
reklama

To będzie piekielnie ciepły tydzień

Wiadomości, 10.06.2019 07:30,
Ostrzeżenie II stopnia dla Małopolski.
To będzie piekielnie ciepły tydzień
Synoptycy z IMGW Kraków wydali na najbliższe dni ostrzeżenie II stopnia przed upałami

- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C - czytamy w informacji synoptyków.

Służby ratownicze przypominają: Upały stanowią zagrożenie dla dzieci i zwierząt pozostawionych w zamkniętych samochodach. Nie bójmy się reagować na takie przypadki!

Słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zaparkowanych i zamkniętych pojazdach. W takiej sytuacji pociecha lub pupil mogą być narażone na przegrzanie, a nawet śmierć.

Aby choć trochę uświadomić sobie jaka temperatura panuje we wnętrzu rozgrzanego samochodu wystarczy przypomnieć sobie własne odczucie, gdy latem wsiadamy do nagrzanego pojazdu. Gorące fotele, zaduch panujące we wnętrzu samochodu uniemożliwiają natychmiastową jazdę, wiec wietrzymy wnętrze i włączamy klimatyzację. Jednakże dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie jest całkowicie bezbronne.

- Apelujemy o rozsądek do opiekunów dzieci oraz właścicieli zwierząt, aby zawsze pamiętali o ich bezpieczeństwie. Przypominamy, że za narażanie na utratę życia lub zdrowia dziecka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy również do osób postronnych, aby reagowały gdy dziecko lub zwierzę znajdują się w rozgrzanym pojeździe. Wystarczy wezwać służby ratunkowe pod numer alarmowy 112. Natomiast w chwili, gdy życie dziecka lub zwierzęcia jest zagrożone, należy działać natychmiast np. wybijając szybę. W takich przypadkach możemy wezwać do pomocy osoby postronne. Możemy również tuż przed wybiciem szyby zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, co będzie stanowiło dowód w przeciwko opiekunowi, który stworzył zagrożenie dla zdrowia czy życia dziecka lub zwierzęcia - apelują policjanci.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy