reklama

Policjanci zatrzymali oszustów na tzw. „lawetę”

Wiadomości, 12.02.2016 19:11, ks
Pomysłowość oszustw nie zna granic. O co chodzi?
Policjanci zatrzymali oszustów na tzw. „lawetę”

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jordanowie w czwartek (11.02) zatrzymali dwóch oszustów, którzy na przełomie stycznia i lutego br. na terenie jordanowszczyzny wyłudzili od kilku osób pieniądze w kwotach 100zł lub 50 zł na tzw. „lawetę”.

 

- Mężczyźni pukali do wytypowanych wcześniej domów w miejscowościach Jordanów, Naprawa, Krzczonów oraz Łętownia, mówili, że mieli wypadek drogowy, bądź kolizję, których faktycznie nie było i pod pretekstem uregulowania kosztów holowania wyłudzali pieniądze. Oszuści są mieszkańcami Jordanowa w wieku 34 i 25 lat, byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Dziś prokurator zastosowało wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji - informuje Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik KPP Sucha Beskidzka.

 

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zwracają się z prośbą o zgłaszanie się osób, które w miesiącach styczeń i luty 2016r w podobny sposób „wspomogli” finansowo dwóch mężczyzn, a nawet nie są świadomi, że padli ofiarą oszustów.


- Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny do Komisariatu Policji w Jordanowie (18)2675507 bądź alarmowy 997 - apelują policjanci.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy