reklama

Papierowe dzienniki już nie są potrzebne

, Wiadomości, 04.09.2014 09:30, (red)
Wadowickie liceum to jedna z pierwszych szkół w regionie, w której zrezygnowano z papierowych dzienników.
Papierowe dzienniki już nie są potrzebne

Wraz z nowym rokiem szkolnym w wadowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity zastąpiono tradycyjne dziennik lekcyjne dziennikiem elektronicznym. Wadowickie liceum to pierwsza placówka w powiecie wadowickim, która zdecydowała się na taki krok. Dyrektor LO Janina Turek liczy, że dziennik elektroniczny  usprawni pracę w szkole oraz da lepsze możliwości informowania rodziców o postępach pracy uczniów.

 

W nowym roku szkolnym w szkołach podagimnazjlnych powiatu wadowickiego utworzono 57 oddziałów klas pierwszych, o 3 mniej niż planowano. Najwięcej - 21 klas pierwszych w liceach ogólnokształcących, 26 w technikach oraz 10 w zasadniczych szkołach zawodowych.

 

Ciekawostką jest uruchomienie klas kształcących w nowych zawodach – w ZS CKU w Radoczy (technik cyfrowych procesów graficznych), w ZS Nr 3 w Wadowicach (technik technologii żywności) oraz w Szkole Policealnej działającej w ZS Nr 3 w Wadowicach (dietetyk).

 

źródło: Starostwo Powiatowe Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy