reklama

Nowy wóz strażacki dla Zagórnika imienia druha Romana Prystackiego [FOTO]

Wiadomości, 10.06.2017 15:40, PG
W deszczową sobotę (10.06.) w Zagórniku k. Andrychowa odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz festyn strażacki.
Nowy wóz strażacki dla Zagórnika imienia druha Romana Prystackiego [FOTO]

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Zagórniku. Następnie pododziały oraz zaproszeni goście zebrali się na placu przed remizą by rozpocząć apel, na którym przekazano wóz strażacki oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia wybranym druhom.

 

Nowy wóz to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który posiada obszerną kabinę, mieszczącą całą załogę wozu gaśniczego. Przystosowany jest do jazdy w górskim terenie i ma napęd na wszystkie trzy osie.

 

Gmina Andrychów zapłaciła za niego 454 tys. zł.

 

Samochód otrzymał imię, zmarłego nagle miesiąc temu, druha Romana Prystackiego, który przez 11 lat pełnił funkcję prezesa jednostki OSP Zagórnik.  

 

 

Na uroczystości pojawili się m.in. burmistrz Tomasz Żak, skarbnik gminy Dorota Żywioł, radny powiatowy Adam Kubik, radni Rady Miejskiej w Andrychowie oraz żona i syn zmarłego sołtysa Zagórnika Romana Prystackiego.

 

Warto dodać, że w zeszłym roku przekazano na Ukrainę stary, wysłużony samochód strażacki OSP Zagórnik.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2010, 10.06.2017 19:16

co za lans radnych z powiata , dla ŚP. PANA ROMANA SZACUNEK !!!