reklama
reklama

Nowa remiza już otwarta i poświęcona [FOTO, VIDEO]

Wiadomości, 13.05.2017 17:55, PG
W sobotę (13.05.) podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka uroczyście otwarto i poświęcono nową remizę w Targanicach Górnych k. Andrychowa.
Nowa remiza już otwarta i poświęcona [FOTO, VIDEO]

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pod wezwaniem NNMP w Targanicach. Następnie uczestnicy przeszli pod nową remizę przy muzyce orkiestry dętej OSP z Roczyn. Na obchodach pojawili się m.in. burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl, skarbnik gminy Dorota Żywioł, poseł Marek Polak, przewodnicząca Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Andrychowa Czesława Wojewodzic a także radni andrychowscy.

 

Podczas apelu były podziękowania, przemówienia oraz wręczanie odznaczeń i wyróżnień wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy remizy w Targanicach.

 

Wspomniano również byłego już zastępcę burmistrza Andrychowa Tomasza Partykę, który projektował nową remizę. Z powodów zdrowotnych nie mógł przybyć na obchody.

 

Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć występ młodzieży ze szkoły w Targanicach a później miło spędzić czas na festynie strażackim.

 

Remiza budowana była w dwóch etap a koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł. Warto dodać, że na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne.

 

 

 

 

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

corleone, 14.05.2017 10:21

Janek pewnie jest dumny ze swojego następcy ..sezon na otwieracza został oficjalnie otwarty. reszta na jesień. Uroczystość piękna sekretarze i sekretarki też ....

walet, 14.05.2017 06:41

@magdalenka88, i zamiast sekretarza KC ksiądz

magdalenka88, 13.05.2017 21:58

@walet, tylko "kumendant" OSP i prezes OSP w czasie uroczystości trzeźwi. To jest ta różnica ;))) POZDRAWIAM wszystkich z OSP.

walet, 13.05.2017 21:07

Déjà vu- jak w PRL-u.