reklama

Mieszkańcy poczekają na usunięcie dzikiego wysypiska [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, 31.05.2016 11:15, PG
Jak powiadamiają nas mieszkańcy przy ulicy Tkackiej w Andrychowie, koło starej kotłowni, znajduje się nielegalne wysypisko śmieci.
Mieszkańcy poczekają na usunięcie dzikiego wysypiska [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Wysypisko tworzy się tam już kilka miesięcy. Okoliczni mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni tym faktem. Tym bardziej, że kiedyś obiecywano zagospodarowanie terenu po byłej kotłowni. Nic z tego jednak nie wyszło. Zamiast basenu czy hali sportowej jest tam teraz dzikie wysypisko.W Urzędzie Miejskim - jak twierdzą - nie znają tego problemu i odsyłają nas do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie.

 

Zobaczcie jak to wygląda:

 

 

AKTUALIZACJA 31.05.2016


Dotarliśmy do pisma z dnia 31.12.2015 roku, z którego wynika że wszczęto postępowanie administracyjne  w sprawie usunięcia odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania lub magazynowania w rejonie ul. Tkackiej w Andrychowie przez Gminę Andrychów.

Urząd Miejski został o tym poinformowany. Potwierdza nam to Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

 

Jak informuje nas Helena Chytła z RDOŚ w Krakowie "w sprawie dzikiego wysypiska na ul. Tkackiej została wydana decyzja zobowiązująca  Urząd Gminy w Andrychowie do jego usunięcia w terminie około dwóch lat. Takie działanie nie jest tanie, więc termin nie może być krótszy ale Urząd musi tego dokonać, bo inaczej zostanie nałożona kara."

 

Z tego wynika, że mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać na usunięcie dzikiego wysypiska.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krytyk, 28.05.2016 10:39

SM juz zaciera rączki bo basen im napędzi klientów, po co mają sie uganiać na tymi złamasami od śmieci jak można jechać pod basen i dorobić do budżetu

krytyk, 28.05.2016 10:38

jednen wjazd, zamontować jedną kamere z podczerwienią na słupie tą bezprzewodową bo UM taką posiada a potem kary wpier..... takie żeby następni już nie liczyli na cud

maria, 28.05.2016 07:56

nie do uwierzenia aby nie dorwać tych drani coś złego się w tym mieście dzieje ludzie odpowiedzialni za pewne sprawy zaczynają olewać swoją pracę S.miejska niech wreszcie też zacznie karać mandatami jest nowy komendant i jakoś nic się nie dzieje po mieście nie musicie jeździć od tego jest nasza Policja i drogówka a Wy zajmijcie się czymś konkretnym i pożytecznym aby opłaciło się trzymać S.M.

lancuch_77, 27.05.2016 16:37

To jest raczej przy ulicy Fabrycznej!

walet, 27.05.2016 16:14

Co robi Straż Miejska i za co bierze pieniądze?