reklama
reklama

Matury czas zacząć! [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, 04.05.2018 12:40, DK / WB
W piątek (4.05.) punktualnie o godz. 9.00 maturzyści przystąpili do pierwszego w tym roku egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.
Matury czas zacząć! [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W powiecie wadowickim do matury przystąpiło ponad 1 tys. uczniów.

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części - maturzyści muszą rozwiązać test i napisać tekst własny. Mogą wybrać pomiędzy napisaniem rozprawki a analizą tekstu poetyckiego.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym trwa 170 minut. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin z języka ojczystego na poziomie rozszerzonym.

W poniedziałek ciąg dalszy - egzamin z matematyki. Pisemna sesja egzaminacyjna zakończy się 23 maja. Ustna potrwa 2 dni dłużej. Wyniki matur Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 3 lipca.

A tutaj zdjęcia - tuż przed rozpoczęciem egzaminu - z LO Andrychów.reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy