reklama

Bracia złodzieje zatrzymani podczas nocnego włamania

Wiadomości, 30.03.2015 12:30, ks
Jak informuje policja - obywatelska postawa i czujność mieszkańców Andrychowa przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch braci podczas usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku.
Bracia złodzieje zatrzymani podczas nocnego włamania

 

Jak informuje policja - Obywatelska postawa i czujność mieszkańców Andrychowa przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch braci podczas usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku.
- Do zdarzenia doszło w środku nocy w miejscowości Inwałd, kiedy domownicy usłyszeli odgłosy dobiegające z parteru budynku. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomili telefonicznie policję i obserwowali teren swojej posesji. W wyniku szybkiej i sprawnej akcji właściciele nieruchomości zatrzymali jednego ze sprawców natomiast funkcjonariusze policji po krótkim pościgu zatrzymali drugiego mężczyznę, który podjął próbę ucieczki – informuje nas rzecznik KPP Wadowice Elżbieta Goleniowska-Warchał.
Policjanci zabezpieczyli mienie w postaci sprzętu elektronicznego oraz felg, który „złodzieje” zdążyli wcześniej wynieść. 
Kryminalni ustalili, iż ci sami sprawcy z terenu tej posesji w roku 2014 i w miesiącu lutym br. dokonali kradzieży mienia o wartości około 3 tys. zł.
Zatrzymani - 36 i 37 letni mieszkańcy  gminy Kęty  -nigdzie nie pracują , wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
         
 
 

- Do zdarzenia doszło w środku nocy w miejscowości Inwałd, kiedy domownicy usłyszeli odgłosy dobiegające z parteru budynku. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomili telefonicznie policję i obserwowali teren swojej posesji. W wyniku szybkiej i sprawnej akcji właściciele nieruchomości zatrzymali jednego ze sprawców, natomiast funkcjonariusze policji po krótkim pościgu zatrzymali drugiego mężczyznę, który podjął próbę ucieczki – informuje nas rzecznik KPP Wadowice Elżbieta Goleniowska-Warchał.

 

Policjanci zabezpieczyli mienie w postaci sprzętu elektronicznego oraz felg, które „złodzieje” wynieśli wcześniej z posesji.

 

Kryminalni ustalili, iż ci sami sprawcy z terenu tej posesji w roku 2014 i w miesiącu lutym br. dokonali kradzieży mienia o wartości około 3 tys. zł.

 

Zatrzymani - 36 i 37 letni mieszkańcy  gminy Kęty  - nigdzie nie pracują, wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

corleone, 30.03.2015 12:59

Nie wina a zasługa. I proszę niczego nie imputować.)))))))))

abcabc, 30.03.2015 12:54

pewnie o to że careone chciał zasugerować że to wina żaka. buhachachacha

krisu78, 30.03.2015 12:51

dołączam się do pytania. o co chodzi w tym sporze internautów?

martinez, 30.03.2015 12:40

o co chodzi xpek?

xpek, 30.03.2015 12:16

wszystko z tobą okej?

corleone, 30.03.2015 12:14

Goście z Kęt swoje występy tym razem uskuteczniali na prowincji. Do centrum nie zaglądają bo tam wszystko jest pod kontrolą ,,służb''