reklama
reklama

14 litrów krwi na 52. akcji krwiodawstwa w Koperniku [FOTO]

Wiadomości, 09.12.2015 17:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Przed świętami bardzo dużo osób było zainteresowanych tą akcją.
14 litrów krwi na 52. akcji krwiodawstwa w Koperniku [FOTO]

8 grudnia w Powiatowym Zespole Nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbyła się 52. Akcja Krwiodawstwa oraz czwary Dzień Dawcy Szpiku.

 

Tradycją w klubie stało się organizowanie akcji w okresie przedświątecznym, kiedy to każdy z nas więcej niż zwykle myśli o bliskich, o prezentach, o świętach. Obecni na akcji zrobili najpiękniejsze prezenty ofiarując zupełnie bezinteresownie cząstkę siebie nieznanym sobie osobom.

 

Akcja poprzedzona była spotkaniami z uczniami klas III i IV naszej szkoły, przybliżającymi ideę honorowego krwiodawstwa. Zarejestrowało się 48 chętnych do oddania krwi osób. Spośród zarejestrowanych, 32 krwiodawców oddało 14 400ml krwi!. Dziewięć osób dołączyło do Banku Dawców Szpiku. 

 

Krew, oprócz uczniów naszej szkoły, oddali również absolwenci „Kopernika”, pracownicy szkoły oraz sympatycy naszego klubu.

 

Podczas akcji Piotr Foks, absolwent tej szkoły, otrzymał odznakę oraz legitymację Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Dołączył on tym samym do kilku osób, które w PZNr10 SME im. Kopernika rozpoczęły swoją przygodę krwiodawstwem i kontynuują ją po zakończeniu nauki, niejednokrotnie nadal oddając krew podczas szkolnych akcji.

 

Oddaną podczas akcji krew przekazano na leczenie Maksia Zapolskiego.

 

- Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy  wszystkim sympatykom krwiodawstwa dużo zdrowia, wspaniałej rodzinnej atmosfery oraz samych szczęśliwych dni w Nowym 2015 roku. Niech każdy z Was pamięta, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas (Flora Edwards)”. To co dostrzegacie w innych, istnieje w Was.  Niech tak będzie zawsze.  Zapraszamy na naszą stronę  na facebook’u: facebook/hdk.pz10 – informuje Barbara Czarnik z PZNR10SME.

 

 


 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy