reklama
reklama

Rajd Małopolski przejedzie ulicami miast i wsi

Sport, Wiadomości, 03.06.2024 08:47,
Pod koniec tygodnia utrudnienia na drogach.
Rajd Małopolski przejedzie ulicami miast i wsi
96 załóg weźmie udział w tegorocznej edycji Valvoline Rajdu Małopolski (6-8 czerwca), który odbędzie się na terenie powiatów wadowickiego i suskiego.

Uroczyste otwarcie rajdu zaplanowano na czwartkowy (6.06) wieczór. O godzinie 20:00 zawodnicy oraz samochody rajdowe pojawią się na wadowickim Rynku, by rozpocząć Valvoline Rajd Małopolski.


Na piątkowy (7.06) poranek zaplanowano zupełnie nowy odcinek testowy Stryszawa (w godzinach od 8:00 do 12:00). Prawdziwe ściganie ruszy w piątkowe popołudnie, na które zaplanowano pięć odcinków specjalnych. Najpierw załogi zmierzą się z całkiem nową próbą Barwałd o długości 9,72 km (start o 15:48), na której zaplanowano łącznik szutrowy oraz — po raz pierwszy w tym rajdzie — przejazd przez tzw. water splash.

Następnie stawka stanie na starcie próby Mucharz (start o 16:11), znanej z ubiegłego roku, jednak z odwróconej konfiguracji — ze startem w Łękawicy, gdzie Gmina Stryszów przygotowuje wyjątkowy punkt kibica z dodatkowymi atrakcjami, poczęstunkiem i technicznym nawrotem na trasie przejazdu.

Po dwóch oesach załogi zjadą na przegrupowanie pod Młyn Jacka Hotel&SPA, po którym udadzą się na 30-minutowy serwis w Wadowicach. Po nim czekają ich kolejne dwa przejazdy prób Barwałd (18:44) i Mucharz (19:07), by po przegrupowaniu i serwisie B wystartować w krótkim, ale niezwykle widowiskowym odcinku specjalnym dedykowanym kibicom.

Będzie to próba Wadowice, wytyczona w ścisłym centrum miasta — ze strefą kibica na Rynku i dodatkowymi atrakcjami.

Dokładne trasy przebiegu Rajdu na stronie: https://rajdmalopolski.pl/trasa-rajdu/

WADOWICE

W dniach od 6 czerwca od godz. 6:00 do 8 czerwca do godz. 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zostanie zamknięta ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ul. Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania.

Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, tak by mogli dojechać do swoich posesji.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama