reklama
reklama

Powstał pierwszy w powiecie wadowickim amatorski zespół hokejowy [FOTO]

Sport, Wiadomości, 19.04.2023 10:01,
Spotkanie z pasjonatami hokeja na lodzie
Powstał pierwszy w powiecie wadowickim amatorski zespół hokejowy [FOTO]
Grupa pasjonatów hokeja na lodzie z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic wyszła z inicjatywą rozbudowy „Białego Orlika”, na którym chcą trenować i rozgrywać mecze ligowe. Jak tłumaczą, mają stale powiększającą się grupę zawodników, udało im się też stworzyć własną drużynę hokejową. Pomysłem zainteresowali Burmistrza Miasta, który jest otwarty na inicjatywę.

- Plan grupy nie ogranicza się tylko do rozbudowy lodowiska, ale też zainteresowania hokejem i łyżwiarstwem młodego pokolenia, chcą się zająć szkoleniem i zachęcać coraz młodszych do uprawiania tego pięknego sportu. Chcą też zając się szkoleniem młodych i prowadzeniem treningów jazdy na łyżwach i gry w hokeja - informuje Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu.


Docelowo chcą rozgrywać na rozbudowanym lodowisku mecze oraz organizować zawody i turnieje z udziałem publiczności. Mają też palny związane z lodowiskiem: - jego rozbudowę, modernizację i zadaszenie obiektu oraz wydłużenie funkcjonowania obiektu do 4 miesięcy, od grudnia do końca marca każdego roku.

Grupa założyła już amatorski zespół hokejowy mają też swoje barwy klubowe, występują pod nazwą WATAHA.

- Wierzymy, że wspólnie razem na 100-lecie Kalwarianki, możemy rozbudować go o sekcję hokeja na lodzie i dać początek rozwojowi kolejnej dyscypliny sportowej w naszym miesicie. To może być początek pięknej historii dla klubu i całego miasta – mówi Marek Mosiądz jeden z pomysłodawców i założyciel zespołu Wataha.

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama